Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej w Jaworznie

REKLAMA

Konferencja prasowa posłów Koalicji Obywatelskiej odbyła się dzisiaj przed Elektrownia Jaworzno III. Posłowie interweniowali w sprawię cen za ciepło.

REKLAMA

Konferencja prasowa dotycząca wysokich rachunków za ciepło odbyła się dzisiaj 17 marca 2023 roku około godziny 14:30 przed Elektrownią Jaworzno III.

Parlamentarzyści Wojciech Saługa, Sławomir Nitras oraz Marek Sowa, a także Senator Magdalena Kochan przybyli do Jaworzna w ramach akcji „Tu jest przyszłość” i spotkali się z prezesami spółdzielni mieszkaniowych na terenie naszego miasta, a także odwiedzili SCE Jaworzno III, aby porozmawiać na temat podwyżek cen ciepła i odbyć kontrolę poselską.

skończy się pis skończy się drożyzna – mówi poseł Wojciech Saługa

 

Jak mówi poseł Wojciech Saługa – wszystko za sprawą reportażu o pani Lucynie i panu Zbigniewowi, którzy dostali horrendalne rachunki za ciepło, które pokrywają prawię całą ich emeryturę. Niestety spotkania nie przynoszą dobrych wieści. Mianowicie ceny pójdą znacznie wyżej i wzrosną więcej niż o 40% jak zapewniała Minister Anna Moskwa.

Senator Magdalena Kochan jest zaskoczona, że w miejscu, w którym wydobywa się węgiel i wytwarza energie, ceny idą tak gwałtownie w górę. Spółka Ciepłowniczo-Energetyczna od 1 stycznia 2023 roku kupuję energię cieplną droższą o 70% – zaznacza poseł Marek Sowa, który dodaje, że — nie ma żadnych przesłanek mówiących, że taki wzrost by z czegoś wynikał. W podobnym tonie wypowiada się poseł Sławomir Nitras — według niego państwowe spółki kształtują swój wynik finansowy kosztem portfeli Polaków, poprzez sztuczne zawyżanie cen. To dlatego spółki jak Orlen, a wkrótce pewnie i Tauron, osiągają tak ogromne zyski.

Parlamentarzyści spotkali się także z jaworznicką młodzieżą oraz przedsiębiorcami. Przy okazji przypominamy, że dzisiaj o godzinie 17:00 w restauracji Trzy Bramy w Jaworznie na ulicy Sądowej 13 odbędzie się otwarte spotkanie posłów z mieszkańcami, na którym będzie można porozmawiać na nurtujące tematy związane z naszym miastem i nie tylko.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

 1. No to chłopaki teraz z kontrolą poselską na kopalnię i do Tauron Wytwarzanie. Zainteresować się ile węgiel z kopalni dla elektrowni podrożal. Czy kilkadziesiąt złotych za tonę przekłada się na podwyżkę za kilowatogodzinę kilkaset procent. Macie pole do popisu.

  • Nie żartuj NIK nie może od Orlenu dokumentów się doprosić a Ty liczysz na to że jakiemuś posłowi udostępnią informacje mogące obalić PiSowską propagandę?
   Ale fakt pole do popisu jest niech próbują, może się uda.
   Tylko niech pamiętają, że jedna posłanka próbowała zrobić kontrolę poselską w Lasach Państwowych, partyjne media zaczęły wywlekać co tylko się dało żeby ją i jej partię zdyskredytować, skończyło się zaszczuciem i śmiercią dzieciaka.
   To wszystko dla dobra partii.