Naćpani kradli ubrania w galerii. W domu mieli ponad 3000 działek amfetaminy i mefedronu

REKLAMA

Kryminalni w Jaworznie zatrzymali 19-letnią kobietę oraz 22-letniego mężczyznę, którzy od kilku miesięcy dokonywali kradzieży w jednym ze sklepów odzieżowych na terenie Jaworzna.

REKLAMA

Podczas zatrzymania okazało się że, kobieta posiadała przy sobie amfetaminę. Jak się okazało  w mieszkaniach ukrywali znaczne ilości różnego rodzaju środków narkotycznych. Kryminalni ujawnili znaczną ilość środków odurzających, w postaci: amfetaminy, haszyszu, marihuany oraz prawdopodobnie mefedronu, co w najbliższym czasie zostanie zweryfikowane w wyniku badań laboratoryjnych.

Łącznie z zabezpieczonych przez policjantów narkotyków, można było przygotować 3400 działek dilerskich.

10 marca 2023 roku kryminalni z Jaworzna otrzymali informację, że na terenie Galerii Handlowej znajdują się osoby, które miały w styczniu bieżącego roku dopuścić się kradzieży sklepowych. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze dokonali zatrzymania 19-letniej kobiety i 22-letniego mieszkańca Jaworzna. W toku czynności, funkcjonariusze ujawnili w torebce kobiety amfetaminę oraz skradzione ubrania. Mundurowi podejrzewali, że mężczyzna może posiadać środki odurzające w mieszkaniu. Ich informacje kolejny raz się potwierdziły. W mieszkaniu znajomej, u której przebywał mężczyzna. – podaje policja w Jaworznie. 

Zatrzymana kobieta usłyszała już zarzuty za kradzieże sklepowe oraz posiadanie środków odurzających. Mężczyzna następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jaworznie, gdzie usłyszał zarzut. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował 22-latka. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

IW/ KMP

 

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki