Pięściarze JaworTeam’u wracają z workiem medali z Mistrzostw Śląska

REKLAMA

Zawodnicy Jaworznickiego Klubu Bokserskiego JaworTeam wracają z ogromnym sukcesem z Mistrzostw Śląska.

REKLAMA

 

Młodzi pięściarze reprezentujący JaworTeam wystartowali w Mistrzostwa Śląska, z których przywieźli aż 5 medali. 2 złote, 2 srebrne i 1 brązy to wyniki lepiej niż dobry.

Stres był, ale ciężka praca i wykonanie planu na ringu sprawiło, że wracam ze złotem — mówi Marcel Ptak. Kornelia Pulchny w poprzednich walkach bardzo się stresowała, ale w finale Mistrzostw weszła do ringu z chłodną głową i także wywalczyła złoto. Kuba Ptak jest zadowolony ze srebrnego medalu, jednak zdaje sobie sprawę, że mógł spisać się jeszcze lepiej i już zapowiada, że kolejne Mistrzostwa będą jego. Podobnie mówi Krystian Smoliński, który zdobył brązowy medal. Niedosyt jest, tak samo, jak jest nad czym pracować — dodaje Krystian.

Młodzi zawodnicy JaworTeam’u zadowoleni są z osiągniętych przez siebie wyników i mają chrapkę na więcej. Trener Przemysław Gorgoń jest dumny ze swoich podopiecznych, którzy pokazali charakter i umiejętności. Przygotowywali się sumiennie i bardzo profesjonalnie, więc wyniki cieszą, gdyż ciężką pracą na nie zasłużyli — dodaje trener.

Walki przebiegały różnie, ale w większości przypadków kończyły się pozytywnie dla jaworznickich pięściarzy.

Kolejne plany? Bardzo ambitne. Już 6 maja 2023 roku pięściarze JaworTeam’u stoczą mecz z Węgrami w Hali Widowiskowo-sportowej MCKiS w Jaworznie i przygotowania już trwają. Trener zaznacza jednak, że planuje przed majem zabrać swoich zawodników na kilka turniejów poza województwo śląskie, aby mogli zebrać doświadczenie i zawalczyć z doświadczonymi przeciwnikami.

Gratulujemy sukcesów jaworznickim pięściarzom i trzymamy kciuki za kolejne walki i starty w zawodach.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki