Pisarka Danuta Noszczyńska o 3. części „Wnuczki Wariatki”

REKLAMA

Nikomu na łamach mojej książki nie przywaliła — mówi o swoim najnowszym dziele pisarka Danuta Noszczyńska.

REKLAMA

Jaworznicka pisarka Danuta Noszczyńska wydała ostatni tom serii Wnuczka Wariatki. W książce pt. Carmen czytelnicy będą mogli ocenić życiowe wybory głównej bohaterki, czy motywy postępowania, które nie zawsze aprobowane są przez otoczenie i jej najbliższych.

Historia w książce opowiedziana jest z punktu widzenia wnuczki babci Carmen i to właśnie ona doprowadza do pojednania wielopokoleniowego.

W książce ciężko szukać jednak odniesień do prawdziwych wydarzeń z życia pisarki. Wszystko jest wspaniałą fikcją literacką. Wielokrotnie jednak padają pytania, czy nie jest nazbyt kuszące, aby odegrać się na kimś na kartach książki — pisarka stanowczo jednak określa, że w jej powieściach nie ma bohaterów prawdziwych, tak samo, jak nie ma prawdziwych wydarzeń.

Danuta Noszczyńska przyznaje jednak, że seria jest odzwierciedleniem jej duszy. Nie jest wstanie odciąć się od swojego wnętrza, od swoje humoru czy punktu widzenia.

Co dalej planuje pisarka? Zdradzić nam nie chcę, ale już wiadomo, że kolejna książka spod jej pióra ukaże się do połowy bieżącego roku, czyli do końca czerwca, a przynajmniej taką umowę podpisała z wydawcą. Na szczęście ma już pomysły na nowych bohaterów i nowe wątki.

Wariatka song – Danuta Noszczyńska śpiewa i tańczy w teledysku promującym nową książkę

 

Wszystkich fanów książek Danuty Noszczyńskiej zachęcamy do zapoznania się z jej ostatnim dziełem pt. Carmen.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki