REKLAMA
REKLAMA

Stan spokojnego, regenerującego snu i złagodzenie wszystkich zaburzających go dolegliwości można osiągnąć na wiele sposobów, lecz preferowane są wyłącznie te naturalne. Dlatego warto zainteresować się poduszką wypełnioną organicznymi łuskami gryki, które, w przeciwieństwie do puchu lub mikrofibry, są rozwiązaniem zalecanym przez specjalistów. Poduszka dostosowuje się bezproblemowo do konturów głowy i szyi, poprawiając jednocześnie ogólny stan zdrowia i higienę snu.

Poduszka z łuską gryki – produkt przyjazny dla środowiska

 

Łuski gryki są naturalnym wypełnieniem do poduszek o różnych rozmiarach. Ta ekologiczna opcja jest szczególnie popularna wśród renomowanych producentów, w tym firmy oferującej je poprzez stronę https://sleep-changer.com/pl/poduszka-z-luska-gryki/. Jej poduszki są wypełnione łuską gryki pozyskiwaną ze zrównoważonych upraw, co gwarantuje ich wysoką jakość i skuteczność działania. Mimo tak unikalnego wypełnienia, poduszki nie różnią się wyglądem od tradycyjnych, jakie stosowaliśmy dotychczas.

 

Mają typowe poszewki wykonane z wytrzymałych, naturalnych tkanin, takich jak bawełna, które po usunięciu wypełnienia mogą być prane w pralce. Jednak prawdziwym wyróżnikiem jest samo wypełnienie, odporne na zgniecenie łuski, nieodkształcające się pod ciężarem ciała, a przy przesuwaniu się wydające tylko cichy szelest.

 

Zalecane sposoby prania poduszki do spania wypełnionej łuską gryczaną

 

Jeśli szukasz najlepszej opcji pozwalającej rozwiązać swoje problemy ze snem i ze zdrowiem, to pomóc ci może poduszka z łuską gryczaną. Warunkiem jest jednak jej odpowiednia pielęgnacja i należy unikać prania poduszki z wrażliwym na wilgoć wypełnieniem w środku. Trzeba je po prostu odsypać do innej poszewki i suszyć na słońcu, a samą poszewkę wyprać w pralce, w programie dostosowanym do rodzaju materiału. Dopasowanie poduszki także polega na odsypaniu części łusek, dzięki czemu lepiej podpiera kręgosłup, szczególnie w narażonym na uszkodzenia odcinku szyjnym.

 

Poduszki z łuską gryczaną – substancje, które dbają o zdrowie i zapewniają spokojny sen

 

Wielorakie zalety łuski gryczanej są nie do podważenia, dbającej o stan zdrowia całego organizmu, a gryka, uprawiana i spożywana od tysięcy lat, znajduje powszechne zastosowanie w medycynie naturalnej. Jej ziarna i okrywające je łuski zawierają mnóstwo substancji sprzyjających zdrowiu:

 • witaminy z grupy B, tiaminę, ryboflawinę, niacynę i pirydoksynę;
 • witaminę E;
 • biowflawonoidy;
 • przeciwutleniacze;
 • taniny, obecne właśnie w łuskach gryki;
 • sole mineralne, cynku, fosforu, miedzi, magnezu, potasu oraz żelaza.

 

Obecność wszystkich tych substancji odżywczych odpowiada za tak szerokie zastosowanie medyczne łusek gryki. Wypełniona nimi poduszka nie tylko gwarantuje ukojenie i pełen relaks podczas snu, lecz także łagodzi objawy wielu schorzeń i zapobiega ich powstawaniu w przyszłości. O dostępnych na rynku poduszkach ze wsadem w postaci wyselekcjonowanych łusek gryczanych można poczytać na blogu Sleepzone poświęconym rozwiązywaniu problemów ze snem.

 

Są zalecane zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych, pozwalając się zrelaksować, cieszyć nieprzerwanym snem przez zalecane 7-8 godzin i rano obudzić się wypoczętym, bez dolegliwości bólowych, gotowym na każde wyzwanie nowego dnia. Nie będzie nam również brakowało energii, a zdrowy i mocny sen to przecież podstawa zachowania dobrego zdrowia aż do późnej starości.

 

Terapeutyczne, antyalergiczne i prozdrowotne korzyści stosowania poduszek gryczanych

 

Jeśli szukasz wygodnej poduszki do spania, zaufaj tym z wypełnieniem z łuski gryczanej, lecz musisz pamiętać, aby zawsze wybierać sprawdzone produkty od zaufanego, renomowanego producenta. Warto też wiedzieć, że poduszki z łuski gryczanej uznawane są za lepsze od orkiszowych, a ich właściwości zdrowotne potwierdzają specjaliści z wielu dziedzin.

 

Zarówno oni, jak i producenci oraz użytkownicy wskazują na szeroki zakres działania, własności, dzięki którym nie tylko można się wyspać, ale i odczuwalnie poprawić swój osłabiony stan zdrowia. Najważniejsze, jakie warto podkreślić, to:

 • silne działanie hamujące rozwój bakterii i roztoczy wewnątrz poszewki oraz na jej powierzchni dzięki obecności taniny w łuskach, co jest korzystne dla osób cierpiących na różne odmiany alergii;
 • zapobieganie nieprzyjemnemu i bolesnemu zesztywnieniu mięśni szyi dzięki temu, że poduszka gryczana idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, dając mu podparcie i delikatnie masując plecy oraz szyję;
 • właściwości przeciwzapalne;
 • mniejsze odczuwanie bólów o podłożu reumatycznym;
 • brak nadmiernego pocenia się, co wynika z poprawy cyrkulacji powietrza, zapobiegającego jednocześnie przegrzewaniu się skóry głowy i szyi;
 • zachowanie prawidłowej, zdrowej mikroflory bakteryjnej wewnątrz poduszki;
 • przeciwdziałanie powstaniu trudnych w leczeniu i niebezpiecznych odleżyn;
 • lepsze krążenie krwi, szczególnie istotne w odcinku szyjnym kręgosłupa, a poprawa przepływu krwi oznacza prawidłowe dotlenienie mózgu;
 • szybsze zasypianie, mocniejszy sen i mniejsze ryzyko problemów z bezsennością.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki