REKLAMA

Klasa Okręgowa wznowiła rozgrywki piłkarskie po przerwie zimowej. W sobotę 18 marca w Jaworznie zagrały trzy miejskie drużyny. W derbach starły się Victoria 1918 Jaworzno oraz LKS Ciężkowianka Jaworzno, a w we wcześniejszym spotkaniu LKS Zgoda Byczyna pokonała u siebie TS Hejnał Kęty.

REKLAMA

Piłkarskie święto zapowiadało się niezwykle ciekawie. Każdy, kto zasiadł na trybunach stadionu miejskiego przy Krakowskiej liczył na dobre widowisko i sporą ilość bramek. Derby rządza się swoim prawem i często o wygranej decyduje jeden błąd. Tak było i tym razem, kiedy w drugiej połowie meczu niefortunne zagranie zawodnika z Ciężkowic skutkowało utratą bramki. Jak miało się okazać, choć sytuacji nie brakowało po każdej ze stron boiska, to kibice więcej bramek nie zobaczyli, a trzy punkty za zwycięstwo wylądowały na koncie Victorii.

Punkty wywalczyli również piłkarze Zgody Byczyna, którzy po pierwszej połowie prowadzili aż czterema bramkami. Hat trickiem popisał się nowy napastnik Zgody – Michał Borek. Swoje trzy grosze do wyniku dołożył Dominik Jedynak, który gola strzelił z rzutu wolnego. Po przerwie gospodarze nieco zwolnili tempa, tracąc przy tym dwie bramki.

Po szesnastu kolejkach Victoria z 23 punktami zajmuje 8. pozycję, a Zgoda z 20 punktami znajduje się na 11. miejscu. Tabelę zamyka Ciężkowianka Jaworzno z 8 punktami.

Victoria 1918 Jaworzno – LKS Ciężkowianka Jaworzno 1:0 (0:0)

LKS Zgoda Byczyna – TS Hejnał Kęty 4:2 (4:0)

jargal

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki