REKLAMA

Dwie nastolatki, które pobiły 16-latke w centrum Jaworzna, zostały zatrzymane. O ich losie zdecyduje sąd rodzinny. Znany jest charakter pobicia.

REKLAMA

Dwie nastolatki, które we wtorek wieczorem dopuściły się napaści na 16-letnią dziewczynę w centrum Jaworzna, zostały zatrzymane przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Jak informuje nas sierżant sztabowa Justyna Wiszowaty z KMP Jaworzno — do zatrzymania doszło wczoraj 15 marca późnym popołudniem. Sprawczynie to 13 i 14-letnia mieszkanka Jaworzna, które już wcześniej miały postępowanie w sądzie rodzinnym w sprawie demoralizacji i czynów karalnych.

Zostały już wstępnie rozpytane o zdarzenie przy opiekunach prawnych i z pierwszych rozmów wynika, że pobicie miało charakter konfliktu rówieśniczego. Dzisiaj 16 marca mają zostać odebrane z izby dziecka i doprowadzone na jaworznicką komendę na przesłuchanie. Sprawę jednak będzie prowadził sąd rodzinny w Jaworznie z uwagi na fakt, że sprawczynie są osobami nieletnimi.

Najsurowszym wymiarem kary, który może je spotkać to umieszczenie w zakładzie poprawczym — informuje oficer prasowa.

W sieci po zdarzeniu wybuchła burza i wiele osób nie mogło zrozumieć dopuszczenia się takiego czynu. W serwisie Instagram na profilu jednej ze sprawczyń internauci w mało przyjemnych określeniach napisali, co sądzą o sprawczyniach i ich czynie.

Dwie dziewczyny pobiły 16-latkę w centrum Jaworzna

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki