REKLAMA
REKLAMA

Zastanawiasz się, czy warto skorzystać z usług brokera ubezpieczeniowego podczas wyboru ubezpieczenia dla swojej firmy? Przeczytaj, kim jest broker ubezpieczeniowy i dowiedz się, co charakteryzuje ubezpieczenie OCP oraz OC firmy

Kim jest broker ubezpieczeniowy? 

Broker ubezpieczeniowy to osoba, której zadaniem jest zapewnienie Twojemu przedsiębiorstwu strategicznego podejścia do całościowego zarządzania ryzykiem. Do jej obowiązków należy analiza mapy firmowych ryzyk, a następnie zidentyfikowanie wszystkich obszarów, w jakich dana jednostka jest narażona na straty. Na podstawie wniosków może on stworzyć rekomendacje służące do dopasowania ochrony ubezpieczeniowej przy zachowaniu balansu między jej zakresem a ceną. 

 

Ponadto w ramach zarządzania ryzykiem, które znajduje się w jego obowiązkach, broker konsoliduje dotychczasowe ubezpieczenia firmy, sprawdzając, czy można zminimalizować koszt ochrony przedsiębiorstwa, jednocześnie nie ograniczając liczby ryzyk, od których jest ono chronione. 

 

Zawód brokera ubezpieczeniowego to złożona praca, wymagająca profesjonalnej, wciąż aktualizowanej wiedzy. Osoba ją wykonująca musi mieć rozwinięte zdolności analityczne i negocjacyjne, a także duże doświadczenie w konstruowaniu umów gwarantujących sprawną likwidację szkody. Jeżeli poszukujesz doświadczonego brokera, skorzystaj z konsultacji z ekspertami dostępnymi w spółce Prime Broker

Ubezpieczenia firmy – ubezpieczenie OCP i OC firmy 

Najważniejsze ubezpieczenie, jakie powinno posiadać każde przedsiębiorstwo, to bez wątpienia OC firmy. Obejmuje ono ochroną odpowiedzialność ubezpieczonego za wyrządzone osobom trzecim szkody osobowe lub rzeczowe. Ubezpieczenie to jest obowiązkową polisą dla określonych działalności gospodarczych, a także określonych grup zawodowych, a wymóg jego posiadania zapisany jest w stosownych rozporządzeniach Ministerstwa Finansów. 

 

Warto jednak rozważyć ten rodzaj zabezpieczenia, nawet jeżeli nie jest ono wymagane prawem dla Twojej działalności, ponieważ może ono stanowić doskonałe rozwiązanie w przypadku nieoczekiwanych sytuacji. Pozwala ono czuć się przedsiębiorcom bezpieczniej w momencie popełnienia przypadkowego błędu, który może być kosztowny. 

 

Natomiast ubezpieczenie OCP to polisa, której podstawowym zadaniem jest ochrona transportowanego ładunku, a tym samym zabezpieczenie firmy przed skutkami ewentualnych szkód powstałych podczas przewożenia towarów. Produkt ten przeznaczony jest dla wszystkich podmiotów gospodarczych zajmujących się szeroko pojętym transportem. 

 

Usługi brokera ubezpieczeniowego umożliwią Ci wybranie odpowiedniego ubezpieczenia dla Twojej firmy, biorąc pod uwagę najpowszechniejsze ryzyka występujące w Twojej branży. Warto zaufać doświadczonemu brokerowi z Prime Broker, który korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia, będzie mógł zapewnić w pełni profesjonalną pomoc, działając jako pośrednik między klientem a ubezpieczycielem, tak aby otrzymał on dobrą ofertę i sprawiedliwe warunki umowy. Ponadto broker zadba o klienta również w wypadku wystąpienia szkody, którą obejmuje wybrana umowa ubezpieczeniowa. Zaufaj profesjonalistom i wybierz ubezpieczenie firmy rozsądnie. 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki