Zaskakująca wystawa Filipa Moszanta w jaworznickim muzeum

REKLAMA

Filip Moszant wystawia swe oryginalne i niezwykle barwne prace w Galerii Sektor I przy jaworznickim muzeum. Pan Filip jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wernisaż obstalowano na piątek 17 marca. Wystawie nadano intrygujący tytuł „OMPZZ!” czyli O momentach przejścia/przecięcia i zjednoczenia.

REKLAMA

Sprawę tytułu potraktowaliśmy niczym rebelianci, mianowicie odnieśliśmy się wyłącznie do własnych wrażeń, tytułem się nie sugerując. Tak więc prace jako żywo kojarzyły nam się z przekrojem niektórych minerałów lub odległymi kosmicznymi galaktykami, wywoływały odczucia zaskoczenia na poły z zachwytem. Artysta takim potraktowaniem sprawy się nie obruszył.

Wśród różnorodnych prac pana Filipa dostrzegliśmy takie, które wykonano jakby małymi okrągłymi stempelkami. Widać artysta lubi pointystów.

Na wystawie artysta zaprezentował też prace tworzone niczym pociągnięciami małego płaskiego pędzla. Te wymagały czasu i anielskiej wprost cierpliwości.

Na zakończenie zadaliśmy panu Filipowi małą zagwozdkę – gdyby poproszono Go o obraz akademicki, czyli taki co to oddaje wiernie rzeczywistość, to jaki temat by wybrał i jaką techniką by się posłużył?

Pan Filip jest z pewnością konstruktorem nowych artystycznych światów. Wystawa więc godna polecenia, trawa do 8 maja. A ponieważ jak rozsądnie ktoś zauważył „sztuka nie gryzie” nic złego Wam się nie przytrafi.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki