REKLAMA

16-letni Paweł walczy z chłoniakiem, który zaatakował połowę jego ciała. Rodzice proszą o pomoc

REKLAMA

16-letni Paweł to nastolatek, którego życie zmieniło się z dnia na dzień. Wszystko zaczęło się od zwykłej gorączki, która pojawiała się i znikała na kilka dni. Chłopak zgłosił się do lekarza rodzinnego, lecz pierwsze diagnozy nie potwierdziły się, dlatego dostał skierowanie na szczegółowe badania, które wykazały podwyższone CRP.

W celu postawienia konkretnej diagnozy 16-latek wraz z rodzicami rozpoczał „wędrówkę” po szpitalach. Zakończyła się ona w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu.

Tam usłyszeli druzgocącą diagnozę – Chłoniak Hodgkina III stopnia stadium A.
Chłoniak zaatakował szyje, pachy, klatkę piersiową, jamę brzuszną, miednicę oraz śledzionę chłopaka.

Teraz ich życie podporządkowane jest walce o zdrowie syna. Obecnie jeden z rodziców przebywa na zwolnieniu lekarskim, ponieważ w szpitalu z dzieckiem, niezależnie od wieku, musi przebywać jeden rodzic, aby kontrolować jego samopoczucie, wspierać w czasie chemioterapii oraz współpracować z personelem medycznym.

Leczenie onkologiczne to nie tylko radioterapia i chemioterapia, ale też specjalistyczna dieta oraz leki, które kupują na czas pobytu na tzw. przepustkach. Dlatego rodzina prosi wszystkich o wsparcie, aby można było pokonać chłoniaka, z którym zmaga się Paweł.

Jak można pomóc Pawłowi?

Wystarczy wejść na zbiórkę: Paweł kontra Chłoniak Hodgkina i wesprzeć ją finansowo.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki