216 osób ewakuowanych ze szkoły. 13-latek, który rozpylił gaz poniesie konsekwencje karne

REKLAMA

13-latek, który rozpylił gaz pieprzowy w szkole, poniesie konsekwencje karne. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego.

REKLAMA

Do nieprzyjemnego incydentu doszło w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 mieszczącym się na Osiedlu Tadeusza Kościuszki przy ulicy Matejki w centrum Jaworzna 16 maja bieżącego roku.

13-letni uczeń placówki rozpylił w szkole gaz podobny do pieprzowego — informuje nas sierżant sztabowa Justyna Wiszowaty z KMP Jaworzno

W wyniku zdarzenia cała placówka została ewakuowana, łącznie 196 uczniów i 20 pracowników szkoły. Na miejscu interweniowała policja, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego, gdyż siedmioro uczniów poprosiło o pomoc medyczną. Na szczęście nikogo nie przewieziono do szpitala.

Sprawca na miejscu został wylegitymowany i przekazany w ręce opiekuna prawnego. 13-latek poniesie teraz konsekwencje kare, gdyż sprawa trafiła do sądu rodzinnego. Może odpowiedzieć za narażenie utraty zdrowia i życia innych uczniów oraz pracowników szkoły. Ponadto sąd może zastosować wobec niego środki wychowawcze.

Jest to kolejny taki incydent w ciągu ostatniego tygodnia w naszym mieście. Nastolatkowie z Jaworzna muszą zrozumieć, że tego rodzaju głupie żarty mogą się fatalnie skończyć i wiązać się będą z konsekwencjami karnymi, które mogą wpłynąć na ich życie.

Rozpylił gaz pieprzowy w szkole. 16-latek odpowie przed sądem

Kolejny atak gazem w szkole w Jaworznie

Psikali się gazem pieprzowym. Przypadkowymi ofiarami dwie 11-latki

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki