7. edycja konkursu „Puchacz Piotr” trwa. Jak sobie poradzili jaworzniccy matematycy?

REKLAMA

Trwa Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Puchacz Piotr”. Za uczestnikami II etap, w którym wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z Jaworzna.

REKLAMA

7. edycja konkursu matematycznego „Puchacz Piotr” w szkole matematyki Mathriders trwa w najlepsze. Właśnie zakończył się II etap, w którym wzięło udział kilkudziesięciu uczniów klas I-III szkół podstawowych z Jaworzna.

Zakres materiału był dużo bardziej rozszerzony niż to, czego uczą się w szkolemówi nam Agnieszka Radziwolska. Na uczniów czekało mnóstwo zadań z różnych dziedzin. Były zarówno ułamki zwykłe, jak i dziesiętne, bryły, zapis cyfr rzymskich czy zadania z treścią, które niezmiennie sprawiają kłopoty uczniom.

Zdania co do trudności konkursu są wśród jaworznickich uczniów mocno podzielone. Niektórzy mówią, że było łatwo, inni, że trudno. Ogólny poziom trudność można więc ocenić na średni — tak przynajmniej wynika z udzielonych nam odpowiedzi przez dzieci.

Konkurs matematyczny „Puchacz Piotr” uczniom jednak się podobał i wielu z nich liczy na przejście do finałowego III etapu. Nie będzie to jednak takie łatwe, w ubiegłych latach tylko najlepsi wśród jaworznickich uczniów przechodzili do finałowego etapu. Co roku jednak, wśród tych kilkudziesięciu uczniów z całej Polski, którzy przechodzą do finału, znajduję się zawsze reprezentant Jaworzna. Dla przykładu w ubiegłym roku jaworznicki uczeń zajął 4. miejsce w skali całego kraju, co jest wynikiem imponującym.

W tym roku do etapu II z Jaworzna przeszło 17 uczniów klas I, 25 uczniów klas II i 18 uczniów klas III. Wszyscy liczą na to, że uda im się do finałowego etapu dostać.
Trzymamy więc kciuki za uczniów i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki