REKLAMA

8. urodziny Klubu To i Owo będą z pewnością niesamowite. Koncerty, potańcówki i dużo wspomnień z licznych działań i przedsięwzięć klubowiczów.

REKLAMA

Klub Seniora To i Owo świętuje 8 lat istnienia i już w najbliższy czwartek 25 maja z tej okazji odbędzie się wyjątkowe wydarzenia.

8 lat dla młodego człowieka to nie jest długo, ale dla klubu seniora to szmat czasumówi jeden z inicjatorów tego projektu pełniący funkcję Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” Maciej Bochenek. W okolicach 2012 roku zrodził się pomysł, aby zorganizować czas seniorom z Osiedla Podwale. Do pomysłu podchodzono z dużą niepewnością, gdyż nikt nie wiedział, jak zostanie on odebrany. Okazało się, że obawy były bezpodstawne, gdyż seniorzy z przyjemnością aktywnie włączyli się w życie klubu i po tych ośmiu latach działalność rozrosła się niebywale.

Edyta Lesiak to dobry duch, anioł tego klubu – mówi Maciej Bochenek

Klub dużo zawdzięcza także swojemu obecnemu kierownikowi, którym jest Edyta Lesiak. To między innymi za sprawą jej działań oraz osób związanych z klubem, jak i samych klubowiczów, powstała Fundacja Kobieca Przystań, Jadłodzielnia czy Charity Shop. Wszystkie te podmioty związane są właśnie z działalnością Klubu To i Owo.

Ponadto Klub potrafi integrować. Jak zapewnia Edyta Lesiak seniorzy często przychodzą z wnukami, ale także chętnie odbywają spotkania z uczniami szkół czy przedszkoli. Integracje seniorów widać także przy okazji wspólnych zajęć. Jednoczą się przy klubie muzycznym, brydżowym, książki, a niebawem ma powstać także klub szachowy.

Co równie interesujące, całe wyposażenie klubu zorganizowane zostało jako darowizny lub zostało dosłownie wzięte i odnowione ze stanowisk kontenerowych, a wszyscy angażujący się w jego życie działają jako wolontariusze.

Co się będzie działo podczas 8. urodzin Klubu To i Owo? 

Kulminacją obchodów będzie koncert dla klubowiczów zespołu Ballabard wraz z Markiem Długopolskim, który odbędzie się we czwartek 25 maja w Klubie o godzinie 17:00. Następnie po koncercie odbędzie się niespodzianka muzyczna przygotowana przez samych klubowiczów.

W piątek 26 maja także nie zabraknie rozrywki w związku z urodzinami. Odbędzie się potańcówka przy muzyczne na żywo zespołu muzycznego Klubu To i Owo.

Takiej potańcówy to jeszcze nie było – przekonuje Antoni Polak

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki