REKLAMA

Kaja „Bestia” Guja zdobyła złoty medal, gromiąc zarówno dziewczynki, jak i chłopców podczas Otwartych Mistrzostw Wolbromia w Judo.

REKLAMA

Kaja „Bestia” Guja wygrała sześć walk, nie pozwalając rywalom na wykonanie nawet jednej punktowanej akcji, czym zapewniła sobie złoty medal w kategorii dziewcząt, a także chłopców, walcząc w starszych grupach wiekowych i wyższych wagach podczas Otwartych Mistrzostw Wolbromia w Judo, które zgromadziły zawodników z województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Pojedynki rozegrano na czterech matach w kategoriach dziewcząt i chłopców. Z Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu w zawodach brała udział tylko Kaja. Start w innej kategorii wagowej i wiekowej był możliwy dzięki gospodarzom imprezy, którzy byli świadomi wysokiego poziomu sportowego jaworznianki i wyrazili zgodę na jej start.

Sześć stoczonych pojedynków to kolejny bagaż doświadczeń w judo przyszłej
olimpijkiżartuje trener „Bestii” Tomasz Guja.

Pięć starć Bestia zakończyła już w pierwszej minucie, rzucając rywali i rywalki na plecy. Trudny okazał się jednak finał w kategorii chłopców z silniejszym fizycznie Leonem Struzikiem reprezentującym sekcje judo MOSiR Bochnia. Jaworznianka nieustannie atakowała, lecz doświadczony, zwinny przeciwnik sprytnie unikał upadku na plecy, za każdym razem lądując na kolanach.

Starcie zakończyło się remisem, dlatego arbiter ogłosił dogrywkę do pierwszej punktowanej akcji, tzw. golden score. Gdy po nieudanym rzucie rywal ponownie znalazł się na kolanach, Kaja nie pozwoliła mu wstać z maty i wykorzystując swoje doświadczenie z Jiujutsu, w walce w parterze, obróciła przeciwnika na bok, po czym docisnęła jego plecy do maty, przechodząc do punktowanego trzymania. Po chwili arbiter przerwał akcję i ogłosił zwycięzcę pojedynku.

Za tydzień reprezentanci Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu wystąpią w międzynarodowym turnieju, który charakteryzuje się wysokim poziomem sportowym.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki