REKLAMA

Biuro Obrotu Nieruchomościami Parcela w Jaworznie, we współpracy z Pośrednictwo Finansowe Sebastian Kondraciuk organizuje Dni Otwarte. Goście wydarzenia będą mogli zapoznać się z zasadami rządowego programu „Bezpieczny Kredyt 2%”.

Dni otwarte w SOBOTĘ 20.05.2023

REKLAMA

W ramach dopłat do kredytów hipotecznych od 1 lipca 2023 kredytobiorcy mogą liczyć na znaczne dopłaty do oprocentowania. Państwo będzie dofinansowywać koszt kredytu do poziomu bazowej stopy procentowej na poziomie 2%, a do tego będzie dodawana marża banku. Realnie zatem można spodziewać się końcowego oprocentowania rzędu około 4% do 4,5% wobec dzisiejszych około 8%. W efekcie rata przykładowego kredytu np. 200 tys. zł z około 1900 zł spadnie dla uczestnika programu do poziomu około 1000 zł.

Uczestnikami programu mogą być: małżeństwo, singile oraz pary w związku nieformalnym pod warunkiem, że mają przynajmniej jedno wspólne dziecko. Maksymalny wiek  kredytobiorcy to 45 lat. Warunek uznaje się za spełniony również w przypadku, gdy 45 lat nie ukończył wyłącznie jeden z kredytobiorców.

Kredytobiorca nie może posiadać obecnie i w ostatnich 36 miesiącach kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup mieszkania, domu, spółdzielczego prawa do lokalu, czy budowę domu. Przeszkodą nie jest natomiast kredyt na zakup działki budowlanej. Co ważne kredytobiorcą może być tylko osobą, która nigdy wcześnie nie posiadała mieszkania ani domu. Wyjątek to otrzymana darowizna maksymalnie 50% udziałów w darowanej nieruchomości dla jednego z wnioskodawców.

Maksymalna kwota kredytu w programie to 500 tys. dla singla i 600 tys. dla małżeństw oraz par z dziećmi.

W chwili obecnej program jest przegłosowany przez sejm, poprawki zostały zgłoszone przez senat i będą rozpatrywane na najbliższym posiedzeniu sejmu.

Więcej szczegółów każdy mieszkaniec Jaworzna może uzyskać w Biurze Obrotu Nieruchomościami Parcela, podczas dni otwartych można również sprawdzić swoją zdolność kredytową, lub otrzymać rabat na usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

PARCELA Biuro Obrotu Nieruchomościami

Królowej Jadwigi 22, 43-600 Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki