Dzień otwarty w LO 1 był w magicznym klimacie Harry’ego Pottera

REKLAMA

Dzień otwarty w LO 1 był pełen magii, Harry’ego Pottera i dobrej zabawy. Szkoła ma ciekawe propozycje dla przyszłych uczniów, a ci obecni mówią o niej w samych superlatywach.

REKLAMA

Dzień otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie był w iście magicznym stylu wzorowanym na Harrym Potterze.

jest świetna atmosfera — mówi Maciek

Na przybyłych tegorocznych absolwentów podstawówek czekało trochę zagwozdek, ale i dużo dobrej zabawy. Uczniowie mogli poznać zarówno nauczycieli, jak i wszelkie kuluary szkoły. Były krótkie 10-minutowe lekcje, podczas których uczniowie szkół podstawowych mogli zobaczyć, w jaki sposób są one prowadzone. Dodatkowo rozwiązywali zagadki, a także zobaczyli talk-show oraz występy artystyczne.

Są super nauczyciele — mówią uczniowie

Szkoła proponuje 4 różne kierunki kształcenia. Do wyboru jest klasa humanistyczna z rozszerzonym językiem polskim oraz wiedzą o społeczeństwie, klasa biologiczno-chemiczna z rozszerzoną biologią oraz chemią, klasa matematyczno-fizyczna z rozszerzoną matematyką i fizyką oraz klasa ogólna, gdzie rozszerzony jest angielski i geografia.

Każdy znajdzie coś dla siebie
przekonuje dyrektor Patrycja Pietraszczyk.

Obecni uczniowie szkoły chwalą placówkę i zachęcają do dołączenia w jej mury. Według nich szkoła prezentuje wysoki poziom nauczania, a nauczyciele są nie tylko mili, ale potrafią rozwiązać każdy problem i świetnie wykładają materiał na zajęciach. Ponadto w szkole panuje super atmosfera, organizowane są wycieczki integracyjne, a chętni mogą rozwijać swoje pasje, chociażby w szkolnym teatrze czy orkiestrze.

mamy szansa rozwijać swoje pasje — mówi Nikola

Koniec roku za pasem, dlatego wielu uczniów rozgląda się za nowymi szkołami.
Czy LO 1 przekonało do siebie prawie 300 uczniów, którzy przybyli na dzień otwarty? Przekonamy się we wrześniu, ale wydaje się, że zdecydowanie tak.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki