REKLAMA
REKLAMA

Wizyta u rehabilitanta może u niektórych osób wywołać niepewność, a nawet zestresować. Od czego zaczyna się pierwszą rehabilitacja? Co należy ze sobą wziąć na fizjoterapię? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tekście poniżej!

Jak wygląda pierwsza wizyta na rehabilitacji? 

Po pierwsze i jednocześnie najważniejsze – pierwszej wizyty u rehabilitanta nie należy się bać. Jego zadaniem jest zawsze pomóc pacjentom w ich powrocie do zdrowia i pełnej sprawności ruchowej. Aby terapia mogła przebiec poprawnie, rehabilitant zaczyna wizytę od szczegółowego wywiadu.

Wywiad i badanie na pierwszej wizycie u rehabilitanta

Fizjoterapeuta bądź rehabilitant musi indywidualnie dopasować zabiegi i ich natężenie do każdego pacjenta. W tym celu potrzebna jest rozmowa i poznanie pełnej historii jego choroby. Fizjoterapeuta musi wiedzieć, z jakimi problemami i dolegliwościami dany pacjent się zmaga czy jak wyglądało dotychczasowe leczenie – im lepsze poznanie jego sytuacji, tym skuteczniejsza rehabilitacja. W związku z tym, na pierwszą wizytę u rehabilitanta należy ze sobą zabrać całą dokumentację leczenia, skierowania czy wyniki badań.

Po rozmowie rehabilitant wykonuje badanie funkcjonalna, czyli porusza poszczególnymi kończynami, zgodnie z zaleceniami od specjalisty. Dzięki temu określa on stopień natężenia problemu i układa dokładny plan dalszego postępowania.

Odpowiedni strój na rehabilitację

Jeśli zabiegi, na które pacjent otrzymał skierowanie to masaże, należy wtedy zadbać o odpowiednią bieliznę, w której będzie się on czuć komfortowo i jednocześnie nie utrudniając dostępu do miejsca urazu.

W przypadku fizykoterapii ubiór pacjenta powinien zapewniać łatwy dostęp do uszkodzonej części ciała. Do kinezyterapii najlepszym rozwiązaniem jest ubranie sportowe.

Przed wizytą u fizjoterapeuty należy zrezygnować z używania kremów i balsamów do ciała, które mogą w jakimś stopniu utrudnić zabieg. Śliskie ciało uniemożliwi jego wykonanie i na samym początku wizyty trzeba będzie pozbyć się nadmiaru kremu czy balsamu.

Na rehabilitację można zabrać ze sobą ręcznik i klapki – przed lub po wizycie można się odświeżyć pod prysznicem.

Pierwsza rehabilitacja – ogólne zalecenia

Aby rehabilitacja mogła sprawnie i komfortowo przebiegać, zaleca się:

  • przybycie 10-15 minut przed zabiegiem rehabilitacyjnym, aby zdążyć się przebrać,
  • zabranie ze sobą obuwia na zmianę,
  • przychodzić na ćwiczenia co najmniej godzinę po posiłku,
  • zabrać ze sobą odzież na zmianę bądź ubrać się w wygodne ubrania, umożliwiające odsłonięcia miejsca, w którym będzie wykonywany zabieg,
  • zabranie ze sobą wyników badań, skierowań i całej dokumentacji.

Potrzebujesz rehabilitacji w Wołominie? Zgłoś się do Kliniki Chorób Cywilizacyjnych MAK-MED!

Klinika Chorób Cywilizacyjnych MAK-MED zaprasza na wizytę. Korzystając z ich usług, otrzymujesz gwarancję zabiegów wykonywanych przez wykwalifikowanych specjalistów z dużym doświadczeniem oraz wykształceniem medycznym. Więcej informacji na temat oferty rehabilitacja Wołomin na stronie internetowej kliniki ->- https://www.mak-med.com.pl/

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki