REKLAMA

Jeśli od lat nie możesz schudnąć, odwiedziłeś już wszystkich dietetyków w okolicy. Stosowałeś dietę pudełkową, miałeś trenera na siłowni a do tej pory masz nadwagę koniecznie przeczytaj ten tekst do końca bo Twój problem ze zbędnymi kilogramami może dotyczyć Twojej psychiki a nie koniecznie samego jedzenia.

REKLAMA

Pomagamy naszym pacjentom nie tylko zmieniać ich nawyki żywieniowe, zmieniamy ich życie, podnosimy jego jakość. Wspieramy psychologicznie tych, którym brakuje motywacji do działania, którzy nie potrafią skutecznie zorganizować sobie przygotowywania zdrowych posiłków, którzy odreagowują stres i emocje nadmiernym jedzeniem. W leczeniu dietetycznym wykorzystujemy innowacyjne techniki psychodietetyki, które pomagają naszym pacjentom pokonywać wszelkie przeszkody w dążeniu do zdrowia i dobrego samopoczucia. W leczeniu jesteśmy partnerami, wspieramy i otaczamy troską każdego, kto obdarzy nas swoim zaufaniem.

Nie czekaj, aż Twój problem rozwiąże się sam!

Nie odkładaj kilogramów na potem!

Umów się już dziś na bezpłatną konsultację do naszego gabinetu w Jaworznie. Zaopiekuje się Tobą dr Patrycja Kłósek Bzowska dietetyk kliniczny, psychodietetyk, doktor nauk o zdrowiu, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu SWPS. Autorka publikacji i badań z zakresu leczenia otyłości, wykładowca akademicki z 10 letnim doświadczeniem klinicznym, do którego zgłaszają się pacjenci z licznymi problemami zdrowotnymi i psychologicznymi.

Jak działamy? Jak skutecznie schudnąć?

Podczas procesu leczenia każdego pacjenta otaczamy opieką, zgodnie z ideą psychodietetycznego wsparcia. W każdym naszym gabinecie funkcjonuje sprawdzony, opracowany przez dr Kłósek system pracy motywacyjnej z pacjentem. Wspólnie dbamy o to, aby nasi pacjenci nie tylko redukowali masę ciała, ale przede wszystkim trwałe zmienili swoje nawyki żywieniowe. Pracujemy nad Twoim poczuciem własnej wartości, organizacją czasu, uczymy Cię jak odreagowywać stres, jak prawidłowo stawiać sobie cele i je realizować. Przechodzimy z Tobą przez porażki i wspólnie cieszymy się z Twoich osiągnięć. Naszym największym sukcesem jest Twoja kompleksowa, pozytywna zmiana samego siebie.

Psychodietetyk w Jaworznie

Leczenie otyłości jest procesem trudnym, często pomimo szczerych chęci nie udaje nam się osiągnąć wymarzonej masy ciała. Odchudzać się możemy na wiele sposobów, jedną z najskuteczniejszych metod jest wybranie opieki specjalisty. Ważne jest to, aby osoba, do której trafimy, miała odpowiednie przygotowane merytoryczne i dobry kontakt z nami.

Czym różni się dietetyk od psychodietetyka?

Dietetyk to osoba, która ułoży nam ścisły jadłospis, wyliczy dokładnie kaloryczność wszystkich posiłków, wartość odżywczą. Dostosuje on dietę do naszych chorób, upodobań. W powyższym przypadku pacjent musi włożyć mnóstwo zaangażowania w realizację jadłospisu. Diety te muszą być bardzo skrupulatnie przestrzegane.

Psychodietetyk ma zupełnie inne podejście do pacjenta i to najważniejsza różnica. Każda z wizyt u psychodietetyka powinna odbywać się co tydzień. To dłuższe spotkania, na których oprócz przekazania jadłospisu i wykonania analizy składu ciała dietetyk pracuje z pacjentem. Jest to swego rodzaju psychoterapia. Na wizytach wykonuje się szereg ćwiczeń motywacyjnych, psychologicznych, cała współpraca jest oparta na szczerości i otwartości.

Diety zazwyczaj to proste schematy żywieniowe – różne, proste przepisy. Psychodietetyk na wizytach uczy i tłumaczy pacjentowi jak je można modyfikować, by każdemu smakowały. Psychodietetyk uczy pacjenta samokontroli, wytrwałości w procesie odchudzania. Pracuje z pacjentem nad zmianą jego negatywnych przekonań.

Dlaczego boimy się dokonać zmiany. Dlaczego boimy się zacząć? Odpowiada jeden z najlepszych dietetyków z Jaworzna.

Nasz mózg nie lubi zmian. Jeżeli musimy dokonać jakiejś przemiany (zmiana pracy, nawyków żywieniowych, wyprowadzenie z domu) wiąże się to z porzuceniem czegoś, co jest nam znane, a co znane to dla nas bezpieczne. Narasta uczucie niepewności… w związku z czym nasz mózg namawia nas do pozostania w obecnej sytuacji, nawet jeżeli nie jest dla nas korzystna. Zły sposób odżywiania wpłynął na nieprawidłowe wyniki badań, nasze samopoczucie, wzrost masy ciała… ale dla naszego mózgu bezpieczniej jest nie podejmować działań… Zaakceptuj to, że podczas procesu zmiany stylu życia, może towarzyszyć Ci dyskomfort, ponieważ dokonujesz zmiany, podejmujesz działania, których wcześniej nie było w Twoim życiu… Co nie oznacza, że jest źle! Dzięki Twoim staraniom uda Ci się odebrać nagrodę na końcu drogi – osiągnąć swój cel. My będziemy z Tobą, gramy w jednej drużynie! Pamiętaj o tym!

Zapisz się na pierwszą bezpłatną konsultację w Jaworznie!

Paleta Diet dr Patrycja Kłósek-Bzowska – dietetyk kliniczny, psychodietetyk

tel.: 690 442 833

Paderwskiego 28, 44-200 Jaworzno

www.paletadiet.pl

https://www.facebook.com/paletadietdietetyk

YouTube – Jak wygląda leczenie w Palecie Diet:

MAPKA DOJAZDU: LINK

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki