Jakie zalety mają regały otwarte?

Regały otwarte zwane etażerkami są meblami, które mogą pełnić kilka różnych funkcji. Mają prostą, lekką budowę i idealnie wpasują się we wnętrza różnej wielkości i o zróżnicowanym przeznaczeniu. Od jakiegoś czasu regały otwarte są zresztą bardzo modne. W jaki sposób można je wykorzystać w domu lub w mieszkaniu?

Idealne do przechowywania regały otwarte

REKLAMA

Regały otwarte takie jak https://sw-design.pl/pl/c/Regaly-otwarte/92 mogą służyć do przechowywania i eksponowania różnego rodzaju przedmiotów dekoracyjnych. Mowa tutaj m.in. o książkach, figurkach, pamiątkach z podróży czy ładnie oprawionych zdjęciach. Dobrze prezentują się na nich także kwiaty doniczkowe oraz nagrody, trofea. Czasem można na nich ustawić nawet butelki z winem. Tak zaaranżowany mebel będzie pełnił funkcję praktyczną, a przy okazji stanie się we wnętrzu elementem dekoracyjnym. Jego ażurowa konstrukcja nie zagraci zbytnio całego pomieszczenia. 

Regały otwarte są idealnym wyborem w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Warto też wspomnieć o tym, że meble te mają neutralny widok. Tym samym pasują zarówno do aranżacji nowoczesnych, jak i skandynawskich czy industrialnych. 

Regały otwarte jako funkcjonalne przegrody

Regały otwarte z półkami, do których jest dostęp z obu stron, sprawdzają się świetnie w roli przegrody. Przy ich pomocy można w salonie wydzielić kącik do pracy czy aneks kuchenny. Mebel ten nie ogranicza przestrzeni tak jak niska ścianka czy masywna szafa, a jednocześnie przesłania to, co od strony strefy wypoczynkowej nie powinno być dobrze widoczne. 

Dlaczego regały otwarte to meble wielofunkcyjne?

Panuje powszechne przekonanie, że regały otwarte to meble przeznaczone do salonów, pokoi dziennych, sypialni oraz gabinetów. Tymczasem doskonale sprawdzają się także w przedpokojach i na korytarzach. Na górnej półce postawić można tacę na klucze czy wazon z kwiatami, a na dolnych kosze lub pudełka na rękawiczki, szaliki i czapki. To rozwiązanie praktyczne i estetyczne jednocześnie. 

Co ciekawe, regał otwarty umieścić można nawet w łazience. Posłużyć może jako miejsce do przechowywania ręczników czy ładnie zapakowanych kosmetyków. To przy okazji świetny sposób na wprowadzenie do tego pomieszczenia nieco charakteru. 

Jak widać, regały otwarte to meble wielofunkcyjne, które stwarzają całkiem sporo możliwości aranżacyjnych. Trudno się więc dziwić temu, że od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością na rynku. Są chętnie wykorzystywane w różnych pomieszczeniach, nie tylko pokojach dziennych.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki