REKLAMA

31-letni obywatel Chin został zatrzymany przez policjantów z KMP Jaworzno. Za popełnione przestępstwa trafił do aresztu na 3 miesiące i grozi mu do 10 lat więzienia.

REKLAMA

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie zatrzymali 31-letniego obywatela Chińskiej Republiki Ludowej, który podejrzany jest o włamania do mieszkań i domów na terenie Jaworzna, które miały miejsce ostatnimi czasy.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna w drugiej połowie kwietnia 2023 roku włamał się do mieszkania oraz domu jednorodzinnego na terenie naszego miasta, a straty właścicieli wyceniono na kwotę 60 tysięcy złotych.

Kryminalnym udało się ustalić, że mężczyzna regularnie przebywa w województwie mazowieckim, jednakże działalność handlową prowadzi w Zawierciu i to właśnie tam został zatrzymany. Co ciekawe, podczas przeszukania u mężczyzny znaleziono kominiarkę oraz zestaw narzędzi z łomem, które mogły służyć do włamań.

Wobec 31-letniego Chińczyka sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki