REKLAMA

REKLAMA

Ogrzewanie podłogowe w ostatnich latach cieszy się dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego. Bardziej równomierne ogrzewanie pomieszczeń, niższe rachunki za ogrzewanie, a co za tym idzie – korzyści ekonomiczne czy wreszcie brak wirujących w powietrzu roztoczy… To wszystko sprawia, że podłogówkę wybierają zarówno osoby przystępujące do budowy nowego domu jednorodzinnego, jak i ci, którzy mieszkają w mieszkaniach poddawanych renowacji. Pamiętajmy jednak, że ogrzewanie podłogowe wpływa w pewien sposób na rozwiązania projektowe. Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę?

Ogrzewanie podłogowe to większe możliwości aranżacyjne

Zacznijmy od korzyści, jakie daje ogrzewanie podłogowe. Przede wszystkim należy tu zwrócić uwagę na to, że podłogówka w wielu sytuacjach sprawdzi się jako główna instalacja grzewcza. Przy odpowiednio ocieplonym budynku i zlikwidowaniu mostków grzewczych możliwe jest całkowite zrezygnowanie z grzejników ściennych.

Nie ma wątpliwości co do tego, że w takich okolicznościach można znacznie łatwiej zaprojektować wystrój wnętrza – w końcu brak kaloryferów ściennych to brak ograniczeń. Biurko, komodę czy łóżko można ustawić dokładnie tam, gdzie się chce.

Podłogówka a ograniczenia projektowe

Przejdźmy teraz do pewnych ograniczeń, z jakimi wiąże się montaż podłogówki. Jeśli odpowiednio profesjonalnie podejdziemy do projektu, nie będą one mocno uciążliwe, niemniej należy mieć ich świadomość. Chodzi przede wszystkim o:

  • niemożność zastawiania instalacji – projektując dom czy mieszkanie z ogrzewaniem podłogowym, należy zawczasu zastanowić się nad tym, gdzie mają stać masywne i ciężkie meble, takie jak szafy i komody czy narożniki kanapowe. Takie instalacje grzewcze często nie powinny bowiem przebiegać pod żadnymi sprzętami i być zastawiane przez meble, które mogłyby ograniczać ich efektywność,
  • wykończenie podłogi – nie każde wykończenie podłogi będzie się nadawało do zastosowania z podłogówką. Najlepiej sprawdzą się płytki ceramiczne czy poszczególne rodzaje paneli i desek drewnianych. Warto też uważać na grube i duże dywany, które mogą ograniczać przewodnictwo cieplne.

Wybierz ogrzewanie podłogowe z FrezowanieRowków – frezowanierowkow.pl

Istnieją również inne, nieco mniejsze ograniczenia. Przykładowo, ogrzewanie podłogowe frezowane nie może być montowane na wylewce, której grubość jest mniejsza niż 40 mm. O takie szczegóły najlepiej jednak pytać konkretnych wykonawców, takich jak firma FrezowanieRowków. Z ofertą tego przedsiębiorstwa możesz zapoznać się na stronie https://frezowanierowkow.pl.

Pamiętaj, by planując montaż podłogówki, wybrać wykonawcę, który kompleksowo podejdzie do zlecenia. Przykładowo wspomniana firma FrezowanieRowków oferuje nie tylko montaż podłogówki, ale także skuwanie płytek czy usuwanie kleju po płytkach. Szczegółowo z ofertą tego przedsiębiorstwa możesz zapoznać się na stronie https://frezowanierowkow.pl/nasza-oferta/frezowanie-pod-ogrzewanie-podlogowe/.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki