REKLAMA
REKLAMA

Kwiaty i rośliny to jedne z najpopularniejszych ozdób, które możemy spotkać praktycznie na całym świecie. Wnętrza domów praktycznie od zawsze były przystrajane żywymi roślinami sadzonymi w doniczkach. Niestety, ale posiadanie roślin we własnym domu to nie tylko przyjemność, ale również szereg obowiązków wynikających z konieczności pielęgnacji roślin. Jednak na rynku pojawiła się ciekawa alternatywa dla naturalnych roślin, są nią rośliny stabilizowane. Przyjrzyjmy się, jak powstają i czemu z roku na rok są coraz bardziej popularne.

Czym są rośliny stabilizowane?

Rośliny stabilizowane sposób na wiecznie zielone rośliny, które nie wymagają pielęgnacji. Dzięki procesowi stabilizacji roślina jest całkowicie uodporniona na wysychanie, nie wymaga również podlewania i przesadzania. Często można spotkać się z opinią, że rośliny poddane stabilizacji są wieczne. Jest to stwierdzenie bardzo bliskie prawdy, ponieważ rośliny nie rosną, przez co ich wygląd nie zmienia się z biegiem lat. Jedynym warunkiem, który musimy spełnić, chcąc zachować rośliny stabilizowane w takim samym stanie, jest zapewnienie wilgotności powietrza na poziomie 40%, zapobiega to wysychaniu roślin. W niektórych przypadkach w celu osiągnięcia takiego poziomu wilgotności należy wykorzystać nawilżacz powietrza.

Jak powstają rośliny stabilizowane?

Proces produkcji roślin stabilizowanych jest dość skomplikowany i niemożliwy do przeprowadzenia bez odpowiedniego sprzętu. Aby zachować wygląd rośliny, jej soki zostają zastąpione gliceryną, która uniemożliwia praktycznie wszystkie procesy starzenia się rośliny. Dzięki temu nie musimy zajmować się podlewaniem, przesadzaniem i innymi czynnościami pielęgnacją naturalnych roślin. Podczas procesu stabilizacji rośliny często są dobarwiane, co ma na celu pomóc im zachować naturalną barwę. Dużą zaletą procesu stabilizacji jest możliwość tworzenia efektownych kompozycji wykonanych z zatopionych w glicerynie roślin. Odporność na czynniki mechaniczne i brak konieczności pielęgnacji sprawia, że możemy tworzyć obrazy z roślin stabilizowanych.

Obrazy z roślin stabilizowanych- oryginalny sposób na aranżacje wnętrza

Obrazy wykonane w całości z roślin stabilizowanych są jedną z najnowszych metod aranżacji wnętrz. Zastępując soki gliceryną,  sprawiamy, że roślina przestaje rosnąć, dzięki temu stworzony przez nas obraz nie zmieni swojego wyglądu przez długie lata. Wielkość i styl, w którym zostanie wykonany obraz z roślin stabilizowanych, jest zależny od naszych preferencji. Zdarzają się monumentalne obrazy zajmujące całą ścianę, ale również te, których powierzchnia nie przekracza 1 m2. Dużą popularnością cieszą się całe ściany wykonane z roślin stabilizowanych ułożonych w różne wzory, decydując się na takie rozwiązanie, mamy pewność, że całe wnętrze nabierze niepowtarzalnego wyglądu. Obrazy z roślin stabilizowanych sprawdzają się zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i nowoczesnych przestrzeniach biurowych.

Dlaczego warto wybrać rośliny stabilizowane?

Rośliny stabilizowane to rozwiązanie, które niesie ze sobą praktycznie same zalety. Najbardziej zauważalną zaletą jest niesamowity wygląd kompozycji wykonanych przy pomocy roślin zatopionych w glicerynie. Mimo że rośliny nie są podlewane, to ciągle zachowują swoje naturalne, żywe kolory. Warto zwrócić uwagę na brak zapachu, rośliny stabilizowane są całkowicie bezwonne. Brak zapachu sprawia, że nie rośliny nie przyciągają owadów, jest to szczególnie istotne dla osób lubiących czystość. Sama lista obowiązków, które muszą wykonywać osoby zajmujące się roślinami stabilizowanymi, jest znacznie krótsza, niż ma to miejsce w przypadku żywych roślin. Brak konieczność podlewania, przesadzania i odkurzania roślin z pewnością docenią osoby, które nie mają czasu na opiekę nad naturalnymi roślinami.

Czy można samodzielnie wykonać obraz z roślin stabilizowanych?

Stabilizacja roślin jest wymagającym procesem, do którego potrzeba specjalistycznej wiedzy i niezbędnych narzędzi. Samodzielnie przeprowadzenie całego procesu jest praktycznie niewykonalne, najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie usługi profesjonalnej firmie zajmującej się produkcją obrazów z roślin stabilizowanych. Na rynku możemy znaleźć wiele firm oferującej tego typu usługi. Wyborem wartym rozważenia jest firma JUKO green design, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pełni zasłużyła na miano lidera na rynku. Decydując się firmę JUKO green design, mamy pewność, że wybrana przez nas stylizacja zostanie wykonana szybko i profesjonalnie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki