REKLAMA

Siatkarze MCKiS Jaworzno za swój awans do I ligi otrzymali od włodarzy miasta prezesowski uścisk dłoni, kilka fotek na Facebooka, ciasto i kawę. Ciasto podobno było dobre.

REKLAMA

Siatkarze MCKiS Jaworzno osiągnęli ogromny sukcesu i wywalczyli w dramatycznych okolicznościach awans do I ligi. Trener nie krył dumy ze swoich podopiecznych, którzy wylali wiele potu tak na treningach, jak i podczas meczów.

Nagrodą dla nich jest już sam awans do wyższej klasy rozgrywkowej, zostali jednak zaproszeni do Urzędu Miejskiego w Jaworznie na spotkanie z samym Prezydentem Jaworzna Pawłem Silbertem i innymi przedstawicielami miasta. Nie jest to nic nadzwyczajnego, gdyż w przeszłości takie spotkania także się odbywały.

Siatkarze wykazali się gestem i podarowali włodarzom symboliczne koszulki w antyramach oraz piłkę do siatkówki. Miły gest. Miłym gestem, wydawać by się mogło, powinni się wykazać także miejscy włodarze, którzy również powinni być dumni z awansu naszego zespołu. No cóż, dumni to może i są, ale gestu to nie mają.

Nasi sportowcy w podziękowaniu za starania i włożoną pracę, otrzymali od Prezydenta i jego ludzi uścisk dłoni, ciasto i kawę. Ciasto ponoć było naprawdę dobre. Tak, naszych urzędników nie stać było nawet na najdrobniejszy gest, jak torba drobiazgów z logiem miasta, czy jakiś voucherów na coś, czy choćby podarowanie tych kilkunastu bombonierek. W przeszłości takie gesty były i sportowcy za swoje sukcesy otrzymywali drobne upominki, tym razem jednak wszystko się zmieniło. Natomiast spotkanie było uwieczniane przez trzech fotografów, którym nie umknął najdrobniejszy szczegół, a każdy sportowiec ma przynajmniej kilka zdjęć z przedstawicielami miasta, które może wykorzystać w jakimś celu, gdyby chciał.

Oczywiście w tym wszystkim nie chodzi o to, aby miasto musiało się wykosztowywać na drogie prezenty. Chodzi tylko i wyłącznie o wspomniany gest, bo przecież nie zakładamy, że tym gestem jest możliwość zjedzenia ciasta i wypicia kawy z prezydentem, prawda? Sportowcy także z pewnością na dłużej by zapamiętali to spotkanie, gdyby wyszli z niego nie tylko z brzuchami pełnymi ciasta, nawet jeżeli to ciasto było smaczne.

Może przy następnym awansie, siatkarze zostaną uraczeni nie tylko kawą i ciastem, ale zostanie im zaproponowana także np. herbata lub — o zgrozo — napoje gazowane. Czas pokaże jak jeszcze w przyszłości nasi jaworzniccy sportowcy zostaną nagrodzeni przez obecnych włodarzy.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki