REKLAMA

Uczniowie podstawówek wzięli udział w projekcie „Siła Przyjaźni”, który miał na celu m.in. nauczyć ich jak nawiązywać prawidłowe relacje z rówieśnikami, czy zrozumieć czym jest przyjaźń.

REKLAMA

 

Projekt pod hasłem “Siła Przyjaźni” odbył się w Atelier Kultury w Jaworznie 15 maja bieżącego roku.

W przedsięwzięciu wzięło udział 19 szkół podstawowych z terenu Jaworzna, a także goście z miejskich instytucji. Celem spotkania była promocja działań z zakresu profilaktyki cyberbullingu, czyli nękania w internecie, zdobycie umiejętności nawiązywania prawidłowych relacji z rówieśnikami, rozwijanie uczucia przyjaźni, rozwijanie umiejętności wyrażania własnych myśli i rozwijanie ekspresji. Dla organizatorów ważnym było także, aby młodzież zrozumiała, jakie są zasady równowagi między dawaniem i braniem w przyjaźni. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tematyką i zadaniami stawianymi przez organizatorów.

 

Każda szkoła miała za zadanie wytypować dwóch reprezentantów, którzy brali udział w warsztatach tematycznych pracując metodą metaplanu. Uczniowie musieli odpowiedzieć m.in. na postawione pytanie przez organizatorów — Czy w dzisiejszym świecie ludzie się przyjaźnią?.

Inspiracją do pracy był film krótkometrażowy: „Wszystko w Twoich rękach” oraz sondaż przeprowadzony wśród społeczności szkolnej. Dodatkowo podczas wydarzenia odbyła się część artystyczna. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 18 przygotowały improwizację taneczną (Zuzanna Z., Zuzanna Ś., Zuzanna W. ,Antonina K., Michalina S., Lena S., Aleksandra Ł. i Lena B.) oraz repertuar muzyczny (Julia S. przygotowana przez Natalię Dziacko)

 

Dzięki Wydziałowi Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wydziałowi Promocji, Kultury i Sportu w Jaworznie oraz cukierni Janiny Banasik każdy uczeń, goście oraz opiekunowie wyszli z wydarzenia z miłą niespodzianką.

Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 18, w szczególności Małgorzata Mackiewicz, Monika Magiera-Pol oraz Magdalena Suropek – Dygoń. Szkoła składa szczególnie podziękowania także Renacie Pazdur oraz Monice Siwek za współorganizowanie imprezy

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki