Wskoczysz na MILF-a? Wyjątkowy festiwal zbliża się ogromnymi krokami

REKLAMA

Mysłowicki Impro Live Festiwal w skrócie MILF zbliża się wielkimi krokami. To będzie istne szaleństwo i mnóstwo śmiechu — przekonują organizatorzy.

REKLAMA

Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się z początkiem maja w Mysłowickim Ośrodku Kultury. MILF, czyli Mysłowicki Impro Live Festiwal.

Cóż to takiego? Jak tłumaczy Dyrektor Michał Skiba oraz koordynator projektu Natalia Ciszewskajest to festiwal, podczas którego zaprezentują się 3 różne teatry komedii improwizowanej, a widownia będzie mogła żywo brać udział w przedstawieniach, podczas których zdecydowanie śmiechu nie zabraknie.

Czym jednak jest improwizacja komediowa? Jest to forma teatralna prezentująca spektakl w całości improwizowany. Aktorzy tworzą akcję i dialogi na oczach publiczności. Nieprzewidywalna forma takiego występu nadaje się na komedie, dlatego też większość spektakli improwizowanych przybiera właśnie formę komediową, a nie dramatyczną. Spektakle te pozwalają na aktywny udział widowni, od której wychodzą inspiracje czy sugestie. Dzięki temu, iż widownia bierze czynny udział w wydarzeniu, jest dowodem na to, że spektakle tego typu nie są reżyserowane.

Ponadto uczestnicy festiwalu będą mogli zapisać się na warsztaty, które także odbędą się w dniu wydarzenia, gdzie będą mogli nauczyć się podstaw IMPRO.

Nasz region zna i lubi improwizację komediową, a to dlatego, że od przeszło dwóch lat Grupa BEZ PUENTY IMPRO cyklicznie występuje na deskach kultowego Kinoteatru Znicz w Mysłowicach, a na ich spektakle regularnie przyjeżdża widownia także z Jaworzna, Katowic, Będzina czy Olkusza.

Line-up festiwalu: 

𝐁𝐞𝐳 𝐏𝐮𝐞𝐧𝐭𝐲 𝐢𝐦𝐩𝐫𝐨 – grupa zawodowych aktorów, muzyków i wokalistów, która wspólnie – od ponad 2 lat – tworzy spektakle improwizowane. Swoje doświadczenia z desek teatralnych na terenie całego kraju z przyjemnością przelewają na deski teatru improwizowanego. Występowali m.in. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie czy Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach. W skład zespołu wchodzą: Dominika Józefczak, Natalia Bezegłów, Olia Kalniei, Natalia Ciszewska, Michał Kirker, Bartosz Ebert, Dawid Konefał, Krystian Giżyński.
Na festiwalu zespół zaprezentuje musical improwizowany „𝐓𝐫𝐚𝐥𝐚𝐥𝐚𝐧𝐝” 𝐳 𝐠𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐧𝐧𝐲𝐦 𝐮𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐞𝐦 – 𝐖𝐨𝐣𝐜𝐢𝐞𝐜𝐡𝐚 𝐓𝐫𝐞𝐦𝐢𝐬𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨.
Musicale impro są spektaklami około godzinnymi, z jedną fabułą, choreografią, piosenkami – widownia teatralna wymyśla tytuł musicalu a cały zespół … odgrywa to!

𝐆𝐫𝐮𝐩𝐚 𝐀𝐃 𝐇𝐎𝐂 – powstała w październiku 2008 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją komediową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jaki długie formy impro (pełnowymiarowe spektakle) – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. Członkowie grupy swoją wiedzę i doświadczenie zdobywali na warsztatach z instruktorami z m.in.: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Austrii, Czech, Szwajcarii i Hiszpanii. AD HOC to kilkaset godzin występów i przeprowadzonych w całej Polsce warsztatów improwizacji. Grupa często gości na festiwalach teatralnych, kabaretowych i improwizacyjnych.
Na festiwalu zespół zaprezentuje „𝐖𝐢𝐞𝐜𝐳𝐨́𝐫 𝐊𝐨𝐦𝐞𝐝𝐢𝐢 𝐈𝐦𝐩𝐫𝐨𝐰𝐢𝐳𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞𝐣”.
Spektakl składający się z różnorodnych, improwizowanych form (gier oraz w pełni improwizowanych piosenek), w których bohaterowie, miejsca i czasy akcji zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kalejdoskopem tym kręcą nie tylko aktorzy, ale i publiczność, biorąca aktywny udział w przedstawieniu i mająca pełne prawo do decydowania o tym, co wydarzy się na scenie.

𝐊𝐨𝐥𝐞𝐤𝐭𝐲𝐰 𝐈𝐦𝐩𝐫𝐨 𝐒𝐢𝐥𝐞𝐬𝐢𝐚 – teatr improwizacji zrzeszający najlepszych improwizatorów Impro Silesia. Każdy spektakl jest unikatowy, tworzony na żywo w oparciu o sugestie publiczności. Członkowie Kolektywu IS to improwizatorzy, zawodowi aktorzy i muzycy, absolwenci Szkoły Impro Silesia, a swoje umiejętności szlifowali z najlepszymi instruktorami z Polski, Europy, Kanady i USA. Występują m.in. na deskach Teatru Korez, Teatru Rozrywki czy Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.
Na festiwalu zespół zaprezentuje: „𝐂𝐒𝐈: 𝐌𝐲𝐬ł𝐨𝐰𝐢𝐜𝐞”, 𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢 𝐤𝐫𝐲𝐦𝐢𝐧𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐳𝐚𝐠𝐚𝐝𝐤𝐢 𝐌𝐲𝐬ł𝐨𝐰𝐢𝐜 𝐳 𝐠𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐧𝐧𝐲𝐦 𝐮𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐞𝐦 𝐁𝐚𝐫𝐭𝐨𝐬𝐳𝐚 𝐆𝐚𝐣𝐝𝐲.

W Mysłowickim Impro Live Festiwalu udział weźmie także nasz jedyny i niepowtarzalny IMPRO BAND w składzie: Roman Jońca, Krzysztof Pszczółka oraz Mariusz Błonkała

𝐇𝐀𝐑𝐌𝐎𝐍𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌 𝐅𝐄𝐒𝐓𝐈𝐖𝐀𝐋𝐔:

  • 13:00 – 15:00 Warsztaty improwizacji teatralnej – MOK Grunwaldzka, Sale Baletowe
  • 16:15 – 17:15 Otwarcie biura festiwalowego – MOK Grunwaldzka, Foyer
  • 17:30 Inauguracja – otwarcie Mysłowickiego Impro Live Festiwalu – MOK Grunwaldzka, Sala Widowiskowa
  • 18:00 – 19:00 Bez Puenty impro – „Tralaland”, musical improwizowany
  • 19:00 – 19:30 przerwa
  • 19:30 – 20:30 Grupa AD HOC – „Wieczór Komedii Improwizowanej”
  • 20:30 – 21:00 przerwa
  • 21:00 – 22:00 Kolektyw Impro Silesia – CSI: Mysłowice
  • 22:00 Zakończenie Festiwalu

𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓𝐘 𝐈𝐌𝐏𝐑𝐎𝐖𝐈𝐙𝐀𝐂𝐉𝐈 𝐓𝐄𝐀𝐓𝐑𝐀𝐋𝐍𝐄𝐉:

1. 𝐃𝐲𝐧𝐚𝐦𝐢𝐤𝐚 𝐧𝐚 𝐬𝐜𝐞𝐧𝐢𝐞 – 𝐭𝐞𝐦𝐩𝐨 (𝐬́𝐫𝐞𝐝𝐧𝐢𝐨 𝐳𝐚𝐚𝐰𝐚𝐧𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲 𝐩𝐨𝐳𝐢𝐨𝐦)
Jeśli czujesz że twój spektakl jest za wolny, albo że scena którą grasz trwa wiecznie to te warsztaty to coś dla Ciebie! Podczas zajęć dowiesz się jak przyśpieszyć historię lub scenę, jak różnicować tempo sceny, oraz kiedy przyśpieszyć lub zwolnić w trakcie kiedy grasz.
𝐏𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐚̨𝐜𝐲: 𝐀𝐥𝐚𝐧 𝐏𝐚𝐤𝐨𝐬𝐳 – aktor, kabareciarz, konferansjer, improwizator, trener aktorstwa i improwizacji scenicznej. Członek i założyciel Grupy Improwizacji Komediowej AD HOC. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego festiwalu ImproFest. Przeprowadził ponad sto różnych warsztatów z improwizatorami, aktorami, amatorami. Uczestnik wielu zagranicznych warsztatów improwizacji z trenerami ze Stanów Zjednoczonych, Anglii, Holandii, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Australii, Kanady.
Czas trwania: 2h

2. „𝐒𝐩𝐫𝐨́𝐛𝐮𝐣 𝐢𝐦𝐩𝐫𝐨!” (𝐩𝐨𝐳𝐢𝐨𝐦 𝐩𝐨𝐜𝐳𝐚̨𝐭𝐤𝐮𝐣𝐚̨𝐜𝐲)
Zawsze chciałeś spróbować swoich sił na scenie? A może już występujesz i pragniesz poszerzyć swój warsztat? Słyszałaś o improwizacji i chciałabyś dowiedzieć się o niej więcej? Przyjdź i się przekonaj!
Zapraszamy na dwugodzinne spotkanie, które pokaże Ci, czym jest improwizacja. Proste ćwiczenia i doskonała zabawa, bez zobowiązań. Pokażemy Ci, jak trenują improwizatorzy i jakie umiejętności pomagamy rozwijać technikami teatru improwizacji. Popracujemy nad spontanicznością, refleksem, wyobraźnią i działaniem w grupie. Przyjdź i spróbuj impro!
𝐏𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐚̨𝐜𝐲: 𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚ł 𝐎𝐜𝐢𝐞𝐩𝐚 (𝐉𝐞𝐟𝐟𝐫𝐞𝐲) – improwizator z 14-letnim doświadczeniem, absolwent dziennikarstwa i zarządzania kulturą, konferansjer, menedżer kultury. Od 20 lat nieprzerwanie związany z polską sceną komediową. Swój warsztat zdobywał współpracując z trenerami i instruktorami z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Holandii, Słowenii, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii i Australii. Członek krakowskiej Grupy AD HOC. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Scenicznej ImproFest.

Szczegóły:

Kiedy: 13 maja /sobota/ godzina 17:30
Gdzie: Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7
Bilety: MILF

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki