REKLAMA

Niebywałym zuchwalstwem wykazał się 26-latek z Jaworzna, który w bezczelny sposób kradł alkohol z popularnej sieci sklepów. Prokurator przedstawił mu 5 zarzutów.

REKLAMA

26-latek z Jaworzna wykazał się ogromnym zuchwalstwem, kradnąc alkohol ze sklepów ogólnospożywczych na terenie naszego miasta.

W kwietniu i maju bieżącego roku jaworzniccy funkcjonariusze otrzymali szereg zgłoszeń dotyczących kradzieży alkoholu ze sklepów. Z opisu świadków wynikało, że sprawca zawsze działa sam i w ten sam sposób. 26-latek brał alkohol z półki sklepowej, podchodził do kasy, deklarował płatność kartą, przykładał kartę do terminala i odchodził z alkoholem, zanim transakcja została zaakceptowana. Każdorazowo była ona jednak odrzucana, ponieważ mężczyzna nie posiadał środków na koncie. Pomimo upomnień ze strony ekspedientek, 26-latek w pośpiechu uciekał z miejsca zdarzenia, zuchwale kradnąc w ten sposób alkohol.

 

Jaworzniccy kryminalni zatrzymali mężczyznę w miniony piątek 12 maja i został on doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu 5 zarzutów za kradzieże szczególnie zuchwałe, czyli takie, gdzie sprawca, przywłaszczając czyjeś mienie, swoim zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą.

Złodziej przyznał się do zarzucanych czynów, a swoje zachowanie tłumaczył brakiem środków finansowych. 26-latek znajduje się obecnie pod policyjnym dozorem, a za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Jest tutaj pewna niekonsekwencja w tym artykule. Skoro redaktory tego szanownego portalu w tytule już wydali wyrok na delikwenta to po co na końcu piszą, że mu grozi więzienie? Proponuję napisać, że zostanie skazany na 8 lat więzienia a nie że mu grozi. 🙂