wtorek, 5 grudnia, 2023

Czym charakteryzują się poduszki gobelinowe? Sprawdź, do jakich wnętrz pasują

Strona głównaInformator / Materiały zewnętrzneCzym charakteryzują się poduszki gobelinowe? Sprawdź, do jakich wnętrz pasują

Czym charakteryzują się poduszki gobelinowe? Sprawdź, do jakich wnętrz pasują

- Advertisement -

Gobeliny większości osób kojarzą się z ciężkimi tkaninami popularnymi w wieku XVIII. Wówczas spotkać je można było na królewskich dworach. Były synonimem luksusu i bogactwa. Z tego względu często wykorzystywano je nawet do szycia ubrań. Dzisiaj gobeliny wracają do łask, np. w postaci gobelinowych poduszek. Do jakich aranżacji pasują tego typu tekstylia? Czy warto mieć je w swoim domu? W poniższym artykule przedstawiamy Ci je nieco bliżej – czytaj dalej i sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

Gdzie można wykorzystać gobelinowe poduszki?

Poduszki gobelinowe są zazwyczaj wielokolorowe, bardzo efektowne. Doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju pomieszczeniach. Wykorzystać je można w salonie, pokoju dziecka, sypialni, jadalni, biurze czy w hotelowym lobby. Dzięki nim wnętrze od razu staje się bardziej szykowne i ekskluzywne.

Ważne jest to, aby wybrać wzór nawiązujący do danego pomieszczenia. W kuchni lub jadalni sprawdzi się więc np. poduszka gobelinowa ozdobiona motywem roślinnym. Poduszki gobelinowe są poza tym świetnym pomysłem na prezent.

Poduszki gobelinowe i ich cechy charakterystyczne

Poduszki gobelinowe są bardzo atrakcyjne wizualnie, a przy tym niezwykle wytrzymałe. Stanowią idealny wybór dla osób, które lubią łączyć klasykę z nowoczesnością. Zresztą gobeliny po wielu latach zapomnienia wróciły do łask. Dzisiaj są zdecydowanie na topie. Sporo ciekawych poduszek gobelinowych znajdziesz np. w ofercie sklepu internetowego biotextilsklep.pl/59-poduszki-gobelinowe.

Gobelin jest bardzo ciekawą tkaniną dekoracyjną. To materiał o dużej gęstości, który pozwala na tworzenie trójwymiarowych obrazów. Przed laty na gobelinach umieszczano przede wszystkim sceny mitologiczne, biblijne i historyczne, a także różnego rodzaju pejzaże. Dzisiaj możliwości jest o wiele więcej.

Czy poduszki gobelinowe są trudne do utrzymania w czystości?

Wprawdzie gobelin to materiał odporny na blaknięcie, ale i tak poduszek gobelinowych nie należy wystawiać na bezpośredni wpływ promieniowania słonecznego. Gobeliny nie reagują także zbyt dobrze na wysoką wilgotność panującą w pomieszczeniu. Można je co jakiś czas odkurzać w celu usunięcia kurzu i drobnych zanieczyszczeń.

Jeśli zabrudzenia nie są poważne, poduszki gobelinowe najlepiej czyścić na sucho. Dopuszcza się ich pranie ręczne w ciepłej w wodzie, w temperaturze do 30 stopni Celsjusza. Gobeliny można prać w pralce, ale jedynie w programie prania ręcznego. Do prania tkanin gobelinowych nadają się wszystkie łagodne detergenty, które nie zawierają chloru. Poduszek gobelinowych nie należy suszyć na słońcu.

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...