REKLAMA

W Sosnowcu 5 września odbyło się przedwyborcze spotkanie Koalicji Obywatelskiej. Poruszony dostał temat m.in. ostatnich doniesień dotyczących Izery.

Jednym z tematów konferencji była Izera.

REKLAMA

Borys Budka odniósł się do ostatnich doniesień medialnych na temat zmiany kierunku planów odnośnie do fabryki Izery w Jaworznie.

– Niech premier Morawiecki przyjedzie tutaj i potwierdzi to, o czym pisały media – że nie dość, że nie zbudowaliście tego obiecanego miliona samochodów, wycięliście 300 hektarów w Jaworznie, a teraz jeszcze chcecie tam zrobić montownię zagranicznych aut – mówił Borys Budka.

Wg. ostatnich informacji z mediów, w fabryce w Jaworznie, gdzie miały powstać samochody marki Izera, składane miałyby być również pojazdy Geely, czyli zakontraktowanego dostarczyciela platformy do Izer. Z Tego tez powodu pojawiają się obawy, czy jaworznicka fabryka, o ile powstanie, nie zostanie zdegradowana do roli montowni chińskich pojazdów.

Doniesienia te potwierdził prezes spółki odpowiedzialnej za Izerę:

Jest wola współpracy. Trwają rozmowy, jak dokładnie mogłoby to wyglądać. Muszę przyznać, że dla nas byłoby to bardzo korzystne rozwiązanie. Powszechnym problemem na rynku motoryzacyjnym jest to, że fabryki nie są wykorzystywane w 100 proc., tylko pracują na część swoich możliwości przekonuje Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Tak więc sprawdzają się nasze przypuszczenia, że fabryka może być chińskim przyczółkiem w Europie. Co więcej, w kuluarach powstaje teoria, że w przypadku zmiany władzy cała spółka zostanie sprzedana Chińczykom. Finalnie fabryka ta nie musi być koniecznie państwowa. Czy to dla Jaworzna zagrożenie albo zła wiadomość? Raczej nie. Ważne żeby fabryka powstała.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

43 KOMENTARZE

 1. Przypomnę że pod tą fabrykę nawet teren nie został jeszcze kupiony, a pierwotny obiecany termin uruchomienia produkcji mija o ile pamiętam w tym roku.
  Ewidentnie tu nie chodzi o wybudowanie a budowanie. PiS budował już szwalnie maseczek, statki, kupował respiratory.
  Podobnie jak Izere „budują” CPK.
  Na projekt izera państwo wydało już ponad 250milionow – zarząd i przyległe spółki ma się świetnie.

     • O kolejny Siwy zero konkretów nic na temat.
      Weź wsadź sobie te brednie o guru itd
      Pajacu, obudź się. Zapewniam Cię że istnieje świat poza wojenką PiS vs PO.
      Tobie podobnym idiotom jak Siwy i ganicus trudno przyjąć to do wiadomości, i tylko idiota uważa że jak nie z PiSem to od razu zwolennik PO. Weź pajacu przetrzyj oczka.
      Dasz konkrety o które byłeś proszony czy zaliczamy kolejne do kłamstwa i zmyślania do Twojego konta?

     • Cymbale już ci nie raz pisałem, że nie jestem ani za PIS ani za PO. Widocznie to ty jesteś idiotą skoro nie zrozumiałeś. Po konkrety zgłoś się do swoich mocodawców bo póki co oprócz ujadania na PIS nic konkretnego nie zaproponowali. Na koniec tak na Jarka ci pojadę po staropolsku. Spieprzaj dziadu! Na drzewo pajacu.

     • Standardowa dla was ucieczka od pytania o konkrety w brednie PiSowsko POwskie.
      Tak, tak nie jesteś „ani ani”😊 Bardzo wiarygodne kiedy się porówna to stwierdzenie z tym co piszesz. Znów zostałeś przyłapany na zmyślaniu i kłamstwach skierowanych znów w jedną stronę sceny politycznej. Zapytany o konkrety zawsze uciekasz się do przypisywania mi sympatii do PO, zamiast przytoczenia dowodów twoich stwierdzeń. Co dowodzi żeś idiota postrzegający świat na prostackiej zasadzie skoro nie z PiSem to musi być z PO vide „guru Donaldinio”, mocodawców itd.
      Podsumowując „nie jestem ani za PIS ani za PO” to brednia której przeczy to co piszesz.

      Aleś mi pojechał, aż nie mogę się pozbierać. Mistrzu pojechania, guru Jarkowych cytatów co za argumentacja wprost powalająca. Możesz być dumny.
      Choć do Siwego jeszcze Ci trochę brakuje, np. nic o „przodkach przywiezionych na czołgach ze wschodu”, UB itd. Może zorganizujcie jakieś szkolenie? Wyrównacie poziom.

      Konkretów brak, czyli dodajemy kolejny punkt do listy zmyśleń, kłamstw i pomówień bez uzasadnienia na koncie „jawmana”. Gratuluję.

     • Chyba oglądam inny spot Morawieckiego bo jakoś nie znajduję informacji o papierowych inwestycjach PO gdzie miliony poszły na pensje zarządu i nic poza tym.
      Możesz podać linka do właściwego spotu w którym znajdę potwierdzenie tego że „POwce zaczęli budować na papierze”.
      Dobrze żeby podali też kwoty porównam sobie koszty budowania na papierze i zobaczymy kto wygra w konkurencji wyprowadzania państwowych pieniędzy na papierowe inwestycje.

  • Przestańcie karmić tego POwskego trolla. Widać że koleś jest zdesperowany bronić swoich wątpliwych ideałow i ubliża każdemu kto ma inne zdanie jak on. Ciekawe czy na żywo był by taki wyszczekany czy jakiś nitras musiał by go zasłaniać. 🙂

   • Kolejny jak nie z PiSem to musi być PO. Ale was ładnie zaprogramowali:)
    Cóż to, próbujesz mi grozić? Jestem przerażony 🙂 Już dzwonie po ochronę, na wzór odważnego wodza Kaczyńskiego.
    Zero zaskoczenia, u każdego prymitywa brak argumentów wywołuje agresję.
    Może jednak obaj z jawmanem spróbujecie użyć siły argumentów i faktów. Potrafisz?
    Siwy i jawman już udowodnili że to poza ich zasięgiem. Pomówienia, zmyślone brednie tak w tym jesteście dobrzy, fakty i argumenty okazuje się są ponad wasze możliwości.
    Na Ciebie nie liczę, ale możesz próbować mnie zaskoczyć:)

    • W internecie każdy może wyszczekany. Nawet taka łajza jak ty. Pewnie stary zakompleksiony kawaler, łysiejacy pracownik korpo. Łykający każdy kit jak pelikan. Proponuje się rozpędzić i solidnie pi***ąć się w swój głupi łeb.

     • O tak, wyobraź sobie co potrzebujesz na mój temat aby poprawić własną samoocenę:) Tylko to masz. Wyobraźnię kim jestem, co robię i co byłoby „na żywo” – oczywiście wyobraźnia podpowiada Ci same wspaniałości budujące Twoje ego. Tylko to wyobrażenie ukoi ból świadomości że nie potrafisz wykrzesać z siebie nic bardziej sensownego i merytorycznego.
      Myślisz że poziom „wyszczekania” się zmieni kiedy stanę naprzeciw takiego wielkiego „intelektualisty” jak ty? Miałbym się wystraszyć ogromu Twoich „argumentów” sprowadzonych do jednego – prymitywnej groźby pobicia? Czy pojmujesz na jakie dno sprowadza Cię ten sposób rozwiązywania konfliktów?
      Zgonie z przewidywaniami zero zaskoczenia 🙂

     • MAR ty rzeczywiście jesteś taki głupi czy ci płacą za udzielanie sie tutaj. Nawet wstydzisz sie baranie przyznać że jesteś trollem z PO.

     • Czy ja pajacu straszyłem cie jakimś pobiciem? Masz racje na żywo strzelił bym ci z liścia w ten twój zakuty kaKOwy łeb

    • MAR gamoniu totalny ty w każdej swojej wypowiedzi piszesz Siwy ,Siwy. Zwracałem twoją uwagę że to obsesja a ty lekceważysz dobre rady i nie szukasz pomocy specjalisty . tylko ciągle Siwy Siwy itd.
     Zwróć uwagę na sposób twojej „argumentacji” sprowadzający się do stwierdzenia kto się ze mną nie zgadza ten idiota, cymbał ,pajac itd. Sam jesteś impregnowany na fakty argumenty i na realny świat i nie dopuszczasz do tej zrytej propagandą głowy by ktoś inny miał rację . Jesteś strasznie żałosny i kilka osób stara ci się to tutaj uświadomić ale nic nie dociera, więc szkoda z tobą gadać.

     • Siwy ale gdzie ja piszę że kto się z tobą nie zgadza to idiota ??
      Przecież nigdzie.
      Napisałem tylko że uważam za idiotów ludzi którzy widzą świat przez pryzmat PiS vs PO jakby nic poza tym nie istniało. To wg mnie głupie i prymitywne.
      Słowa cymbał nie użyłem.
      Co do „pajac”, no cóż jak Kuba Bogu tak …

      A z „Siwy ,Siwy” powinieneś być dumny jesteś tu swoistym wzorcem i wyznacznikiem poziomu. Pracowałeś na to latami i osiągnąłeś status o którym nikt tu nawet nie śmie marzyć.

      Nie zmyślaj. Przytocz swoje wypowiedzi gdzie podałeś jakiekolwiek fakty. Przecież nigdy nie zdarzyło Ci się odwołać do faktów.

     • Koleś jest psychiczny i trzeba go zamknąć w zakładzie zamkniętym. Typowy elektorat kaKOwców hahaha.

     • „Czy ja pajacu straszyłem cię jakimś pobiciem?”
      Trudno inaczej oczytać zdanie:
      „Ciekawe czy na żywo był by taki wyszczekany czy jakiś nitras musiał by go zasłaniać. ”
      A to zdanie tylko potwierdza umiejętność rozwiązywania nieporozumień na poziomie troglodyty:
      „Masz racje na żywo strzelił bym ci z liścia w ten twój zakuty kaKOwy łeb”

      Tia, na pewno strzeliłbyś, jakiś ty „menski” 🙂
      Co ty byś zrobił bez wyobrażania sobie takich wspaniałości na swój temat, Twoja samoocena ległaby w gruzach. A tak w wyobraźni jesteś wspaniały, silny może nawet mądry itd. Jak jest w realu to sam wiesz, zapewne zgodnie z powiedzeniem: „Kozak w necie pizda w świecie”.

 2. To prawda jestem dumny że mnie cytujesz i na mnie się powołujesz niemal w każdej wypowiedzi.
  Oczywiście ,że nie piszesz wprost że kto się z tobą nie zgadza ten idiota ,no chyba nawet ty to rozumiesz że tak nie możesz pisać . Przeczytaj swoje „komentarze” i zajdź taki który by nie potwierdzał tego iż każdego kto ma inne zdanie uważasz za pajaca , pisowca , faszystę ,cymbała idiotę i takie czułe słówka z twojego repertuaru.
  Dla ciebie wszystko co nie pasuje do twojego obrazu świata nie jest faktem ,nie jest argumentem ,jest zmyślone ,jest wytworem propagandy. tylko ty masz wg ciebie monopol na prawdę ,wiedzę no po prostu geniusz a reszta to idioci ,cymbały ………. Pisałem wielokrotnie ogarnij się i opanuj swoje awersje do osób które mają inne niż ty poglady ,mamy do tego prawo a ty przypominam ci jesteś zapewne tolerancyjny, nieprawdaż ?
  Np gdybym ci napisał jak PO budowało w Polsce elektrownie atomowa to byś odpowiedział iż kłamie że propaganda pisowska itd .Gdybym napisał że prawie 100 tys. zł miesięcznie wynosiła płaca w zarządzie spółek państwowego koncernu Polska Grupa Energetyczna zajmujących się przygotowaniem polskiej elektrowni atomowe i tyle zarabiał kolega Tuska niejaki Grad za udawanie iż buduje elektrownie to byś napisał ,że to nie są fakty bo nie pasują do twego obrazu świata . Gdybym wspomniał o mafii VATowskiej to byś ……..

   • jawman
    Jakimi konkretami mi „pojechał”, gdzie ty widzisz konkrety te wymyślone brednie nazywasz konkretami?
    „ktoś coś obiecał” to prawda tak taki jeden „ynteligent” obiecał że mnie „strzeli z liścia”
    Wskaż co wg Ciebie w moich wpisach jest „debilizmem” – potrafisz podać konkretny przykład czy znów wymyśliłeś coś czego nie ma?

     • Z tego co powyżej wg Twojej „logiki” powinieneś dostać z liścia za każdym razem kiedy nazwałeś mnie:
      pajacem
      POwskim trollem
      baranem
      łajzą
      starym zakompleksionym kawalerem
      łysiejacym pracownikem korpo
      głupi łeb.
      zakuty kaKOwy łeb

      I to nie jest pełna lista.
      Tak wygląda „rzeczywistość” – to ty obrażasz mnie, a nie na odwrót jak to sobie wyobraziłeś

      wg Twojego kodeksu „honorowego” troglodyty powinieneś dostać z liścia za każde wyzwisko osobno czy wystarczy raz za cały pakiet? bo jak osobno to może skutkować znacznym uszczerbkiem na zdrowiu.

  • Siwy znów zmyślasz i kłamiesz.
   Po pierwsze nie prawdą jest że cię cytuję. Zacytowałem raz jeden drobny fragment z Twojego repertuaru obelg – jeśli to jest powód do dumy to mamy bardzo odmienne pojęcie z czego można być dumnym.
   Powołuje się na Ciebie? Gdzie? To że wymieniam twoje pseudo nie jest w żadnym razie powoływaniem.
   „niemal w każdej wypowiedzi” – to kolejna zmyślona brednia.
   Znów kłamiesz, napisałem wprost kogo uważam za idiotę – nie ma tam nic o zgadzaniu się ze mną.
   Kolejne kłamstwo – wskaż w którym komentarzu napisałem czy zasugerowałem iż „każdego kto ma inne zdanie uważasz za ….”
   Następne kłamstwo wskaż kiedy gdzie i kogo uznałem za faszystę ?? Nigdy nie użyłem tego słowa.
   Definicję idioty masz powyżej. Co do pajaca już pisałem skąd się wziął.
   Co do pisowca – przecież nim jesteś Znów uważasz stwierdzenie faktu za obelgę ???
   Zdanie „Dla ciebie wszystko co nie pasuje do twojego obrazu świata nie jest faktem ,nie jest argumentem ,jest zmyślone ,jest wytworem propagandy” nie ma ŻADNEGO potwierdzenia w moich wpisach. Przecież żaden z was nie przytoczył ŻADNEGO faktu ani argumentu, wiec o czym ty bredzisz?

   Nie Siwy nie jestem tolerancyjny jak widzisz nie toleruje głupoty, manipulacji i ordynarnego kłamstwa. Chciałbym oprzeć się na prawdzie, faktach i argumentach. Ale jak widzisz żaden z was nie potrafi nimi się posługiwać. Poprosiłem żebyś wskazał swoje wpisy zawierające fakty – nie znalazłeś ani jednego dlatego podałeś kilka dopiero teraz. Oczywiście „wymyślając” sobie co ja bym na nie niby odpowiedział, oczywiście Twoje wymysły pasują do reszty bajki jaką sobie stworzyłeś.
   To Ty twierdzisz że mam jakikolwiek monopol, ja tak nie uważam podobnie daleko mi do geniusza choć z Twojej perspektywy może tak wyglądam.
   Jak mógłbym napisać że propagandą jest że PO brało pieniądze dla spółki „budującej” elektrownie, skoro to fakt a faktami Siwy się nie dyskutuje. Dlatego zresztą tak pilnie ich unikacie.
   Podsumuję Ci powyższe jesteś kłamczuchem i marnym manipulatorem, żyjesz w świecie wymyślonym i nie rozumiesz co czytasz.

    • Wyobraźnia pracuje na całego:) Frustrat i nieudacznik życiowy vs ganicus wspaniały. Skoro to jedyna metoda jaką znasz na powstrzymanie przed upadkiem twojej samooceny – to proszę bardzo. Baw się dobrze, w świecie jednorożców, wróżek itd A pozdrów Shreka i resztę ogrów.

     Wyobraź sobie że jest świat poza PO i PiS, wbrew temu co wam propaganda wmawia on istnieje, jest alternatywa. Zbyt trudne do zrozumienia dla ganicus’a którego mądrość i wiedza sprowadza się do zmyślania, a jak tego braknie przechodzi do „dawania z liścia”. Dla was wciąż jak nie z PiSem to musi być PO bo tak TVPiS wam wmówił i szczekacie w koło to samo na tą samą nutę.

 3. Napisałeś „Wyobraź sobie że jest świat poza PO i PiS, wbrew temu co wam propaganda wmawia on istnieje, jest alternatywa”
  Oświeć nas ciemny ,głupi lud i opowiedz nam o tej ALTERNATYWIE, bo my zaczadzeni pisowską propagandą myśleliśmy żeś ty wyznawca herr Tuska a ty zwolennik ALTERNATYWY /chyba że chodzi o film Barei /

  Ktoś nazwał cię „pajacem
  POwskim trollem
  baranem
  łajzą
  starym zakompleksionym kawalerem
  łysiejacym pracownikem korpo
  głupi łeb.
  zakuty kaKOwy łeb”

  Niestety przez szacunek dla prawdy nie możemy temu zaprzeczyć. Jesteś synek agresywny a jak ktoś da ci po uszach to płaczesz i wołasz mamusię
  MAR naprawdę nie musisz się kompromitować przecież możesz po prostu milczeć a nie zachowywać się jak mały szczeniak . Ile razy trzeba ci powtarzać byś się ogarnął ?

  • Siwy znów zmyślasz i kłamiesz. Gdzie zobaczyłeś że „płaczę i wołam mamusię”????????????
   Znów projekcja mokrych snów Siwego?
   Weź się synek ogarnij i skończ wymyślać te banialuki, wróć do świata realnego. Jeśli to w ogóle możliwe.

   A to gdzie widzą mnie osobniki twojego pokroju bujający w obłokach własnych wyobrażeń, kłamcy ubodzy w jakiekolwiek przejawy inteligencji czy choćby rozumu nie ma ma ŻADNEGO znaczenia.
   Twoja ocena nie ma znaczenia dla nikogo.

   A ten kto mnie tak nazwał właśnie ma problemy z czytaniem bo na pewno dochował wierności wyznawanym ideałom i dał sobie tyle razy z liścia że na pewno ledwo widzi przez opuchliznę.

    • Wybacz synek, ale skoro ty nie odpowiadasz na ŻADNE z moich pytań nie oczekuj że ja będę odpowiadał na twoje.
     Odpowiesz na to o co prosiłem to porozmawiamy o alternatywie dla duetu PiS PO.
     Gdzie syneczku wyczytałeś że sugeruję występowanie na polskiej scenie politycznej partii nazywającej się Alternatywa???

     Wciąż zmyślasz, brniesz w te swoje wymysły i głosisz je jakby były prawdziwe. To jak kłamco? Odpowiesz na moje pytania dotyczące podstaw twoich wymysłów czy jednak ciężko będzie kłamcy przyznać że kłamie?? Masz tyle odwagi żeby się przyznać ??

     • No zostawiłeś nas w ciemności i nie wiemy na kogo głosować, nieładnie . Bronisz cały czas Partię Oszustów ,potem piszesz o jakiejś alternatywie a na koniec stwierdzasz wiem ale nie powiem, ha ha ha oj dzieciaku ,dzieciaku.

    • Nieładnie Siwy, znów kłamiesz. U ciebie widzę to norma.

     Nigdzie nawet nie zasugerowałem „wiem ale nie powiem”
     Wskaż kiedy i gdzie broniłem PO.
     Zmyślasz chłopaczku jak najęty, wróć do realnego świata, naucz się rozumienia tego co piszesz to porozmawiamy. Nie mam zamiaru odpowiadać na twoje zwidy i kłamstwa. Poza tym wydawało mi się że jasno się wyraziłem – nie będę odpowiadał na Twoje pytania skoro ty nie odpowiadasz na moje . Jakaś symetria musi być.

     Odwagi żeby przyznać się do kłamstw i manipulacji brak.

  • Wciąż nie rozumiesz, że ocena intelektualnego nędzarza jakim jesteś nie ma żadnego znaczenia?
   Gdzie ty mnie, czy kogokolwiek innego, widzisz ma znaczenie tylko w Twoim wymyślonym świecie. Nikt rozsądny nie przejmie się oceną czy opinią osobników tobie podobnym.

   Zresztą o czym ty chłopaczku piszesz? Przecież z twojej perspektywy widać tylko mglisty majaczący w oddali zarys JEDNEGO końca skali, ten nieosiągalny dla takich zmyślających „intelektualistów” jak ty.

 4. My tu wszyscy piszący na tym forum „nędzarze intelektualne” co nie widzą ” ze swej mglistej perspektywy zarysu nieosiągalnej dla nich skali” skali ” ( czy jakoś tak). Jest tylko jeden mocarz intelektu z licencją na prawdę i rację. Zgadnij kto to taki? I tak dobrze ,że nie uważasz się za Napoleona. Ja wiem choroba nie wybiera ale spróbuj się opanować, bo hadko słuchać jak mawiał Longinus Podbipięta .

  • „My tu wszyscy” – nie Siwy nie wy wszyscy TY – nigdzie nie pisałem że ktokolwiek osiągnął twój denny poziom. Znów Ci się coś wymyśliło.

   „z licencją na prawdę” – jako notoryczny kłamca, nieudolny manipulant, funkcjonujący we własnym wymyślonym świecie nie znasz różnicy między prawdą a kłamstwem. Dowód masz powyżej. Ty nigdzie ani do faktów ani do prawdy się nawet nie zbliżyłeś. Dlatego każdy kto trzyma się faktów, logiki i prawdy jest dla Ciebie niepokonanym „tytanem” – jesteś bezradny jak ślepe szczenię w konfrontacji prawdą i faktami.

   Ile potrzebujesz jeszcze czasu żeby zebrać odwagę i przyznać się do kłamstw? A może jak to masz w zwyczaju zwiejesz od tematu jak tchórz?

 5. Nigdy nie pisałeś że ktokolwiek osiągnął mój „denny poziom”. A kto to napisał „O kolejny Siwy zero konkretów nic na temat.
  Weź wsadź sobie te brednie o guru itd
  Pajacu, obudź się. Zapewniam Cię że istnieje świat poza wojenką PiS vs PO.
  Tobie podobnym idiotom jak Siwy i ganicus trudno przyjąć to do wiadomości, i tylko idiota uważa że jak nie z PiSem to od razu zwolennik PO. Weź pajacu przetrzyj oczka.”
  Łżesz jak bura suka , wijesz się jak wąż , kłamiesz jak każdy lewak . MAR gamoniu nie chce mi się już karmić takiego tępego trolla jak ty . Idź kłócić się z kolegami ,nie masz kolegów? ,tak myślałem .Kto by się przyjaźnił z takim oszołomem .

  • I znów kłamiesz tym razem sam to udowodniłeś. Okazuje się że jednak wiesz że nigdzie nie napisałem że ktokolwiek osiągnął Twój denny poziom. Do poziomu który reprezentujesz innym daleko, Ty latami pracowałeś na to jak jesteś tu oceniany. Żaden jawman czy ganicus nie mają tak długiej historii tutaj, dlatego nie ma porównania. Jak na razie nie mają szans z Tobą, choć przyznaję że początki są obiecujące.

   Jak sam dowiodłeś kłamiesz. I ciągle nie potrafisz się do tego przyznać wciąż tchórzliwie uciekasz w brednie próbując zamienić uzasadnić kłamstwo. Ale idealnie opisałeś swoje postępowanie „Łżesz jak bura suka , wijesz się jak wąż , kłamiesz jak każdy lewak”. Tak, tak Siwy lewak wielbiący towarzyszy z PZPR bis jakim jest PiS.

   I stary schemat wymyślania znów wrócił „lewak” (ciekawe co to znaczy w Twoim pojęciu), „nie masz kolegów? ,tak myślałem .Kto by się przyjaźnił z takim oszołomem”. I co użyło? czy może potrzebujesz sobie jeszcze coś wyobrazić na mój temat żeby się lepiej poczuć?? Opowiesz mi coś jeszcze na mój temat? Dawaj zobaczymy co Twoja wyobraźnia podpowie:)
   I znów kłamiesz – „tak myślałem” przecież to niemożliwe, powinno być „tak sobie wyobraziłem”.
   Oj chłopcy, jacy wy schematyczni jesteście wszyscy tacy sami, ta sama metoda ucieczki w świat wymyślony od rzeczywistości.

   Ja się z tobą nie kłócę, cierpliwe czekam aż zbierzesz się na odwagę i przyznasz się do kłamstw które tu wyprodukowałeś. Jak na razie jest jak przewidziałem wiejesz od prawdy jak każdy lewak.