wtorek, 5 grudnia, 2023

Jak zadbać o nasze sztućce?

Jak zadbać o nasze sztućce?

- Advertisement -

Najlepiej przeczytać ulotkę dołączoną do danego rodzaju sztućców i według niej się stosować do zaleceń. Zazwyczaj znajdują się tam informacje na temat mycia, pielęgnacji i sposobu przechowywania, które są najlepszym sposobem na ich długie użytkowanie. Jeśli właśnie dostałaś w prezencie nowe sztućce zacznij od umycia ich w letniej wodzie z delikatnym płynem- pozbędziesz się w ten sposób brudu i kurzu pozostałego po m.in. transporcie.

Najlepiej przeczytać ulotkę dołączoną do danego rodzaju sztućców i według niej się stosować do zaleceń. Zazwyczaj znajdują się tam informacje na temat mycia, pielęgnacji i sposobu przechowywania, które są najlepszym sposobem na ich długie użytkowanie. Jeśli właśnie dostałaś w prezencie nowe sztućce zacznij od umycia ich w letniej wodzie z delikatnym płynem- pozbędziesz się w ten sposób brudu i kurzu pozostałego po m.in. transporcie.

Jeśli jednak nie masz ulotki do sztućców, wskażemy ci kilka porad dotyczących ich użytkowania.

Nie zostawiaj na sztućcach resztek jedzenia!

Zapominamy najczęściej o tym, co jest najistotniejsze. Bez względu na to, czy myjesz sztućce ręcznie, czy korzystasz ze zmywarki, zaschnięte resztki jedzenia ciężko usunąć i mogą przyczynić się do powstawania odplamień na naszych sztućcach. Usuwaj resztki jedzenia od razu po posiłku.

Gąbki i czyściki o ostrych spodach szczególnie zabronione

Nie należy czyścić sztućców ostrymi przedmiotami. Pozostawione na sztućcach jedzenie jest trudne w usunięciu, co sprawia, że konieczne jest użycie silnych środków. A one mogą zaszkodzić sztućcom. Dlatego pamiętaj usuwaj z widelczyków i łyżek resztki jedzenia.

Płyn, który używamy jest bardzo istotny!

Znaczenie ma również detergent jakiego używamy do mycia sztućców, którego używasz. Sięgnij raczej po płyn do mycia naczyń niż po mleczko z mikrogranulkami, które nie tylko mogą je uszkodzić, że sztućce porysują się i stracą swój połysk.

Uważaj ze zmywarką

Sztućce https://www.amart.pl/category/sztucce takie jak widelczyki i łyżeczki z zestawu najlepiej myć ręcznie, zestaw, który posiadasz w swojej kolekcji, prawdopodobnie można także myć w zmywarce, ale czasami lepiej umyć je miękką ściereczką i płynem do tego wyznaczonym. Myjąc sztućce w zmywarce, koniecznie umieść je w specjalnym koszyku ostrzami do dołu, a po zmywaniu pozwól wodzie odparować. Unikniesz w ten sposób zacieków. Gdy posiadamy sztućce z elementami pozłacanymi lub innymi dekoracjami te najlepiej jest jednak myć ręcznie.

Polerowanie sztućców zaraz po umyciu

Nie ważne jak myjesz sztućce, po jego zakończeniu dobrze jest przetrzeć sztućce miękką, bawełnianą lub flanelową ściereczką. Usuniesz w ten sposób nie tylko zacieki z wody ale także pozostawisz je w pięknym blasku.

Jak przechowywać

Nie najważniejsze jest miejsce, w którym przechowujesz komplety sztućców. Te, które są używane codziennie warto umieścić w specjalnych pudełkach z przegródkami. Pamiątki, które są dla nas ważne, najlepiej umieścić w bawełnianych ściereczkach.

Gdy zastosujemy się do wyżej wymienionych zasad, sprawi to że Twoje sztućce będą służyć Ci na wielu imprezach czy spotkaniach rodzinnych długi czas. Cieszę się, że mogliśmy poradzić ci jak dbać o zestawy sztućców i mamy nadzieję, że stosowanie tych prostych rad sprawi, ze sztućce będą wyglądały idealnie na dłużej.

 

 

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...