REKLAMA
REKLAMA

Sztukateria to wszelkiego rodzaju elementy ozdobne, montowane do ścian lub sufitów, znane już od czasów starożytności. Wówczas były wykorzystywane do zdobienia fasad budynków, nadając całości szykownego wyglądu, który zachwyca do dziś. Największy jej rozwój przypada jednak na okres baroku i renesansu, kiedy to sztukateria zawitała również do wnętrz. Obecnie jej wygląd nie ogranicza się wyłącznie do eleganckich i wytwornych ozdób pełnych przepychu – ich współczesne odsłony z powodzeniem dopasujesz do niemal każdego stylu! Wyjaśniamy, jakie jest zastosowanie elementów sztukateryjnych.

Sztukateria jako oryginalna ozdoba pomieszczenia

Jednym z podstawowych zastosowań sztukaterii wewnętrznej jest dekoracja wnętrz. Za jej pomocą z łatwością nadasz pomieszczeniu wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru – niezależnie od tego, w jakim stylu zostało wykonane. Nieskończone możliwości aranżacyjne zawdzięczają szerokiej ofercie dostępnych elementów sztukateryjnych. Przykładowo, na stronie decordomolsztyn.pl znajdziesz zarówno głęboko zdobione rozety sufitowe, jak i proste, gładkie narożniki ścienne (https://www.decordomolsztyn.pl/narozniki-rozety-sztukateryjne). Dzięki temu sztukaterię możesz zastosować w nowoczesnych, modernistycznych przestrzeniach, gdzie królują minimalistyczne rozwiązania, a także we wnętrzach o stylu klasycznym czy glamour. W zależności od wybranego rodzaju uzyskasz efekt idealnie dopasowany do własnych gustów i preferencji!

Warto również zaznaczyć, że elementy sztukateryjne umożliwią nadanie pomieszczeniu    oryginalnego wyglądu, jednocześnie nie obciążając nadmiernie budżetu! Dostępne na stronie https://www.decordomolsztyn.pl/ rozwiązania wykonane zostały z wytrzymałych, a jednocześnie przystępnych cenowo materiałów. Dzięki temu niezwykły efekt uzyskasz przy niewielkim nakładzie finansowym!

Praktyczne zastosowanie sztukaterii

Mimo, iż sztukateria kojarzy się przede wszystkim z wyjątkowymi zdobieniami, jej elementy mogą spełniać także funkcje praktyczne. Za ich pomocą skutecznie zakryjesz nieestetyczne szczeliny czy ubytki, z powodzeniem zamaskujesz także wystające kable czy szyny karniszowe. Jednymi z najbardziej użytecznych elementów sztukateryjnych są listwy przypodłogowe (https://www.decordomolsztyn.pl/listwy-przypodlogowe), które osłaniają szczeliny dylatacyjne, chroniąc tym samym przed zabrudzeniem i uszkodzeniem ścian!

Niektóre elementy sztukateryjne wykorzystasz również jako podświetlenie podłogi za pomocą pasków LED! Wszystkie te możliwości dekoracyjne sprawią, że wnętrze Twojego domostwa będzie prezentować się pięknie i oryginalnie. Postaw na sprawdzone rozwiązania i ozdób pomieszczenia sztukaterią!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki