Pobicie 9-latka: Policja dziękuje kobiecie i zapewnia, że Jaworzno nadal jest bezpiecznym miastem

REKLAMA

Sprawca pobicia 9-letniego chłopca w Szczakowej został zatrzymany. Policja składa podziękowania kobiecie, która udzieliła chłopcu pomocy i zapewnia, że Jaworzno nadal jest bezpiecznym miastem, pomimo ostatnich zdarzeń.

REKLAMA

Pobicie 9-letniego chłopca miało miejsce w dzielnicy Szczakowa w Jaworznie na przystanku autobusowy w najbliżej okolicy dworca PKP.

Niespełna kilka dni temu publikowaliśmy zmartwienia mieszkanki Jaworzna, która przekonywała, że okolice przystanku autobusowego w dzielnicy Szczakowa nie należą do najbezpieczniejszych i niestety to zdarzenie potwierdziło te zmartwienia.

 

Przypomnijmy, że 9-latek został zaatakowany przez 20-latka, gdy czekał na autobus. Agresor podszedł do niego, zapytał o preferencje klubowe, a po usłyszeniu odpowiedzi, że chłopiec nikomu nie kibicuje, popchnął go i kopnął w głowę.

Sprawca to 20-latek, który już po kilku dniach od zdarzenia został zatrzymany przez jaworznickich funkcjonariuszy, którzy po raz kolejny udowodnili, że przy tego typu zdarzeniach są bezkompromisowi i działają błyskawicznie. Agresorowi został przedstawiony zarzut rozboju, do którego się przyznał i grozi mu teraz kara do 12 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego także dozór policyjny oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Policja w szczególności chciała podziękować kobiecie, która spłoszyła agresora i udzieliła chłopcu pomocy. Takie zachowanie świadczy o nie lada odwadze.

Czy Jaworzno nadal możemy nazywać bezpiecznym miastem? Sierżant sztabowa Justyna Wiszowaty z KMP Jaworznie nie ma wątpliwości i zaznacza, że — policja nie do końca ma wpływ na to, że do takich przykrych zdarzeń dochodzi w naszym mieście, jednakże za każdym razem robi wszystko, aby ustalić sprawców i doprowadzić ich przed oblicze wymiaru sprawiedliwości, co zazwyczaj ma miejsce.

dalej możemy mówić, że Jaworzno jest bezpiecznym miastem – mówi oficer prasowa KMP Jaworzno

Policja apeluje także do wszystkich mieszkańców Jaworzna, którzy są świadkami przestępstw, by nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym Policję w myśl kampanii „Nie reagujesz — akceptujesz”.

Wszyscy sprawcy związani z ostatnim pobiciami, jakie miały miejsce w Jaworznie, zostali zatrzymani, co świadczy o skutecznych działaniach jaworznickiej policji. Mamy nadzieje, że do tego typu zdarzeń w naszym mieście po prostu nie będzie dochodziło.

Dworzec w Szczakowej i jego okolica jest niebezpieczna — żali się mieszkanka Jaworzna

Szok: Pobił 9 latka i ukradł mu czapkę

 

 

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki