Jaworznickie autobusy nie pojadą do Katowic? Miasto zaprzecza

0

W ostatnich dniach na facebookowych stronach poświęconych Jaworznu pojawiły się pogłoski, jakoby jaworznicki PKM zamierzał wstrzymać kursowanie do Katowic. Spotkało się to ze zdecydowaną odpowiedzią ze strony władz miasta oraz przewoźnika.

Na stronie FB Tylko Jaworzno pojawiła się 17 listopada informacja, jakoby autobusy PKM-u już wkrótce miały nie jeździć do Katowic. – Nie jest to związane z planami naszego przewoźnika, ale brutalną rzeczywistością – nasze autobusy po Katowicach ostatnio częściej stoją niż jeżdżą. W korkach – czytamy we wpisie.

Wieść rozniosła się po innych portalach poświęconych miastu, sytuację postanowił wyjaśnić sam magistrat wespół z PKM-em.

Strony miasta Jaworzna oraz PKM-u Jaworzno na FB opublikowały oświadczenia. PKM:

– W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej plotkami o rzekomym planowaniu zmniejszenia kursów linii A, E i J łączących Jaworzno z Katowicami niniejszym pragniemy zdecydowanie zdementować te nieprawdziwe informacje.

Nasza Spółka w chwili obecnej pracuje nad możliwością zwiększenia częstotliwości kursów w kierunku centrum aglomeracji. Jeżeli tylko Miasto Katowice zezwoli na wjazd większej liczby naszych autobusów, to niewykluczone iż takie kursy się pojawią – czytamy.

Miasto Jaworzno:

Gmina Miasta Jaworzna i PKM Jaworzno Spółka z o.o. dementują plotki pojawiające się w mediach społecznościowych dotyczące rzekomego zaprzestania realizowania kursów autobusów Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej do Katowic. Miasto NIE MIAŁO I NIE MA planów związanych z zaprzestaniem realizacji kursów do Katowic – czytamy.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki