wtorek, 5 grudnia, 2023

Kamery WiFi – ochrona domu i nie tylko

Strona głównaInformator / Materiały zewnętrzneKamery WiFi – ochrona domu i nie tylko

Kamery WiFi – ochrona domu i nie tylko

- Advertisement -

Kamera z podglądem na żywo to urządzenie coraz częściej spotykane w domach czy w budynkach firmowych. Pozwala zarówno na szeroko zakrojone działania prewencyjne, ale też inwigilację (w razie konieczności). Czym charakteryzuje się kamera WiFi? W jaki sposób można wykorzystywać jej możliwości? Zapoznaj się z funkcjonalnością tego nowoczesnego sprzętu.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ukrytych kamer. To między innymi urządzenia do samodzielnego ukrycia, fotopułapki, kamery inspekcyjne lub gotowe sprzęty ukryte w przedmiotach codziennego użytku. Wśród bogatej oferty sklepów z tego typu akcesoriami są także kamery WiFi. Co warto o nich wiedzieć?

Co to jest kamera WiFi? W jaki sposób działa?

Kamera WiFi to specjalny rodzaj urządzenia inwigilacyjnego. Może nagrywać i zapisywać materiał wideo na wbudowanym dysku lub dodatkowej karcie pamięci, ale umożliwia również podglądanie obrazu w czasie rzeczywistym.

W jaki sposób działa kamera z podglądem na żywo? Zasada działania urządzenia nie jest bardzo skomplikowana. Sprzęt musisz połączyć z dostępną w domu lub biurze siecią WiFi. Internet musi być aktywny, aby kamera bezprzewodowa mogła być w pełni funkcjonalna. Obraz będzie przesyłany przez system i dedykowaną aplikację.

Możesz odbierać go np. przez smartfon lub komputer, z każdego miejsca na świecie. Wystarczy, że będziesz mieć dostęp do Internetu, a sprzęt będzie cały czas połączony z siecią. Niektóre modele mogą też tworzyć swój wewnętrzny hotspot, aby łączyć się bezpośrednio z telefonem (na krótszym dystansie). W takim przypadku również możesz oglądać obraz w czasie rzeczywistym, ale musisz być w zasięgu sieci urządzenia.

Do czego przyda się kamera z podglądem na żywo?

Kamera bezprzewodowa to niezwykle wszechstronne narzędzie, umożliwiające skuteczną ochronę osób czy mienia w biurach, w domu czy na działce. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie działa mobilny lub stacjonarny Internet w bezprzewodowej formie. Po ukryte kamery sięgają użytkownicy prywatni, firmy, ale też służby i prywatni detektywi.

  • Ochrona domu przed złodziejami – kamera z podglądem na żywo ukryta np. w niepozornym przedmiocie pomaga w zabezpieczeniu przed kradzieżą. Nowoczesne urządzenia posiadają czujnik ruchu i zaczynają rejestrować obraz po wykryciu włamania. Ty dowiesz się o nim natychmiast, powiadamiając służby np. na wakacjach czy będąc w delegacji.
  • Zabezpieczenie mienia firmowego – kamera WiFi chroni również mienie firmowe przed zniszczeniem lub kradzieżą. Dotyczy to biur, firm przemysłowych, przedsiębiorstw usługowych czy magazynów.
  • Kontrola biura przed szpiegostwem przemysłowym – jeżeli pracownik, współpracownik lub podstawiony klient zacznie przeszukiwać biuro, spoglądać na dokumenty czy spróbuje dostać się do tajnych umów, Ty natychmiast się o tym dowiesz, oglądając materiał wideo z kamery z wbudowanym modułem WiFI.
  • Pozyskanie dowodów zdrady lub agresji współmałżonka – ukrycie kamery WiFi w domu może pomóc w zebraniu materiału dowodowego do rozprawy rozwodowej. Ułatwia nagranie zdrady małżonka czy przemocy w rodzinie.
  • Kontrola pracy niani – obawiasz się, że dziecko nie jest pod dobrą opieką? Sprawdź, jak pracuje opiekunka (będąc np. poza domem na zakupach lub w pracy), obserwując sytuację przez kamerę WiFi.

Pamiętaj, że montaż ukrytej kamery we własnym domu lub w firmie jest dozwolony, ale warto skonsultować go z prawnikiem. W ten sposób Twoje działania będą transparentne i spełnią kryteria polskiego prawa.

Po połączeniu kamery z siecią WiFi, możesz obserwować np. pracę opiekunki do dziecka, gdy nie ma Cię w domu (fot. Materiały własne)

 

Jakie kamery bezprzewodowe warto wybrać i jak wykorzystać ich możliwości?

Potrzebujesz urządzenia do domu lub do biura? Sprawdź jakie możliwości ma ukryta kamera, zegarek na szafkę IP-408 z opcją WiFi na żywo. Urządzenie to jest bardzo dyskretne i przypomina standardowy radiobudzik, który nie będzie rzucał się w oczy. Sprzęt ma wbudowany oświetlacz i skutecznie rejestruje obraz nawet w nocy. Zapewnia dostęp do nagrań z każdego miejsca na świecie, dzięki łączności WiFi.

Istotną zaletą IP-408 jest fakt, że może być podłączony bezpośrednio do zasilania z sieci, a więc ma nieograniczony czas pracy. Posiada też system detekcji ruchu oraz tryb zapisu plików w pętli (nadpisujący stare, niepotrzebne już nagrania). Warto pamiętać, że mikrofon z kamery łapie dźwięk z odległości 8 metrów, a obiektyw może rejestrować obraz w jakości 1920 x 1080 px przy 15 kl/s.

Ciekawa kamera z podglądem na żywo to także M8 WiFI. Widzi tekst, dokumenty, mały obiektyw ułatwia jej ukrycie i wykorzystanie w zastosowaniu domowym czy detektywistycznym. Ułatwia odczyt nawet bardzo małej czcionki, przekazując treść danego dokumentu na nieograniczoną odległość. Kamera ma szeroki kąt widzenia (110 stopni) oraz przekazuje obraz w jakości 1920 x 1080 px (jako podgląd w aplikacji). To sprzęt przeznaczony do dyskretnego monitoringu mieszkań, spotkań, pomieszczeń biurowych czy przekazywania materiałów tekstowych.

Mała kamera pozwala na nagrywanie bardzo szczegółowego obrazu i realne odzwierciedlenie niewielkich czcionek (fot. Materiały własne)

 

Oczywiście, możesz znaleźć również inne modele kamer w tym m.in. urządzenia ukryte w routerach, wizjerach, pilotach samochodowych czy przeznaczone do samodzielnego zakonspirowania. Przy wyborze zwróć uwagę na jakość nagrywanego obrazu, stabilność łączenia się z siecią, wytrzymałość baterii i funkcje dodatkowe. To z pewnością wybór, który posłuży Ci bardzo długo!

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sprzętu do zabezpieczenia mienia na spy-center.pl

- Advertisment -

MIKOŁAJ Z WYPIEKAMI W GALERII GALENA! SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM I WARSZTATY PIECZENIA PIERNIKÓW

Ho, ho ho!  W najbliższą środę, 6 grudnia Galerię Galena odwiedzi Święty Mikołaj! W godz. 14:00-19:00 na gości galerii czekać będzie mnóstwo atrakcji: Wyjątkowe spotkanie ze Świętym Mikołajem i...

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...