wtorek, 5 grudnia, 2023

Oczekując na Black Friday — Przygotuj się na zakupowy szał

Strona głównaInformator / Materiały zewnętrzneOczekując na Black Friday — Przygotuj się na zakupowy szał

Oczekując na Black Friday — Przygotuj się na zakupowy szał

- Advertisement -

Black Friday, pierwotnie amerykański zwyczaj, zyskał na popularności na całym świecie, stając się jednym z najważniejszych dni w kalendarzu zarówno dla konsumentów, jak i sprzedawców. To szczególny dzień, kiedy sklepy oferują znaczne zniżki na swoje produkty, a klienci mają okazję do zrobienia zakupów w atrakcyjnych cenach. Jednak święto Black Friday, jak wiele innych aspektów naszego życia, nie jest odporne na zmiany. W ciągu ostatnich lat obserwowaliśmy ewolucję tego dnia, który przechodził od szalonego pędu w centrach handlowych do coraz większego nacisku na zakupy online. Rok 2023 nie jest wyjątkiem i przynosi ze sobą nowe trendy, które mogą zaskoczyć zarówno doświadczonych łowców okazji, jak i sprzedawców. 

W tym artykule przyjrzymy się, jak Black Friday może się różnić od poprzednich lat, jakie są przewidywane trendy i jak możemy się przygotować na ten wyjątkowy dzień. Czy jesteś gotowy na święto zakupów? Zaczynajmy!

Przewidywane trendy na tegoroczne Black Friday

Black Friday 2023, który odbędzie się 24 listopada, zapowiada się jako kolejny przełomowy moment dla konsumentów i sprzedawców. Na podstawie dostępnych informacji i obserwacji trendów, można przewidzieć kilka kluczowych zmian.

  • Szersza cyfryzacja zakupów: Epidemia COVID-19 przyspieszyła proces przenoszenia handlu do sfery online. W tym roku możemy spodziewać się, że ta tendencja będzie kontynuowana. Coraz więcej konsumentów będzie korzystać z możliwości zakupów online, co oznacza, że sklepy muszą być przygotowane na obsługę większej liczby transakcji elektronicznych.
  • Zmiana demografii konsumentów: Młodsze pokolenia mają coraz większy wpływ na trendy zakupowe. Ich preferencje, takie jak zainteresowanie technologią, moda i kosmetykami mogą mieć duży wpływ na rodzaje produktów, które będą najbardziej popularne w trakcie Black Friday.
  • Zwiększone zainteresowanie zrównoważonym konsumpcjonizmem: Klienci są coraz bardziej świadomi kwestii ekologicznych i społecznych. Wiele osób szuka bardziej etycznych i ekologicznych opcji zakupów. Możemy spodziewać się, że ta tendencja będzie widoczna również podczas Black Friday, z większym naciskiem na produkty zrównoważone i etyczne.

Black Friday 2023 przyniesie ze sobą wiele nowych możliwości dla konsumentów i sprzedawców. Kluczem do sukcesu będzie dostosowanie się do tych trendów i wykorzystanie ich do maksymalizacji korzyści z tego szczególnego dnia zakupów.

Jak przygotować się na Black Friday?

Zarówno dla konsumentów, jak i sprzedawców, przygotowanie się na Black Friday wymaga pewnego planowania.

Dla konsumentów pierwszym krokiem powinno być przygotowanie listy życzeń z produktami, które chcą kupić. Dzięki temu będą mogli szybko zlokalizować te produkty, gdy zacznie się wyprzedaż. Kolejnym krokiem jest porównanie cen. 

Wiele sklepów zaczyna promocje na kilka dni przed Black Friday, więc warto sprawdzić ceny w różnych sklepach. Ponadto niektóre marki startują z promocjami już na początku tygodnia, więc warto zacząć monitorować strony sklepów wcześniej. Ważne jest też, aby uważać na oszustwa, ponieważ Black Friday to czas, gdy oszuści są szczególnie aktywni. Upewnij się, że kupujesz od zaufanego sprzedawcy i że strona internetowa jest bezpieczna.

Dla sprzedawców istotne jest przygotowanie planu działań. Planowanie promocji z wyprzedzeniem pozwoli informować klientów o nadchodzących ofertach. Następnie, warto zoptymalizować kampanie reklamowe, a także pomyśleć o innych zachętach dla graczy. W przypadku platformy hazardowej Vulkan Vegas free spins to doskonały czynnik motywacyjny dla użytkowników, którzy poszukują gry bez ryzyka z zachowaniem szans na wygranie prawdziwych pieniędzy. Jak sprawdził nasz ekspert kasynowy Tadeusz Merkator: „Darmowe spiny otrzymuje się w tym przypadku za darmo, za samo założenie konta. Od razu po tym można przejść do zabawy na slotach i walczyć o atrakcyjne nagrody”.

Prognozy na przyszłość

Widoczne są tendencje wzrostowe w zakresie sprzedaży podczas Black Friday rok do roku. W 2022 roku zaobserwowano znaczny wzrost sprzedaży podczas tego wydarzenia. Jeśli ten trend się utrzyma, Black Friday w tym roku może przynieść jeszcze większe obroty dla sprzedawców. Dodatkowo coraz więcej osób decyduje się na elektronikę w okresie Black Friday, co sugeruje, że produkty technologiczne mogą nadal być jednym z najbardziej pożądanych towarów podczas tych wyprzedaży.

Strategie planowania na przyszłość stają się coraz bardziej istotne dla sukcesu podczas Black Friday. Firmy, które już teraz zaczynają planować swoje działania na Black Friday 2024, mogą uzyskać przewagę konkurencyjną. Warto zauważyć, że daty dla tego wydarzenia w 2023 i 2024 roku zostały już ustalone i opublikowane online, co pozwala zarówno kupującym, jak i sprzedającym na wcześniejsze przygotowanie się do tego wydarzenia.

Biorąc pod uwagę te obserwacje, można przewidzieć, że tegoroczne Black Friday będzie jeszcze większym wydarzeniem handlowym, z większym naciskiem na planowanie, strategię i technologię.

Konkluzja

Black Friday to wydarzenie, na które corocznie czekają setki milionów ludzi. Pod względem marketingowym jest to coś zupełnie poza skalą, ponieważ obecnie, zwłaszcza w dużych miastach większość osób przygotowuje się na wyjście do sklepów w danym dniu, aby zrobić zakupy, co powoduje ogromne kolejki i wypchane po brzegi galerie handlowe. Największe marki w tym dniu oferują dla klientów ogromne promocje, co jest tak naprawdę kwintesencją Black Friday, gdzie produkty sprzedawane w standardowych cenach można zakupić nawet z kilkudziesięcioprocentową zniżką. A czy Ty już masz plany na najbardziej szalony dzień zakupów w tym roku? Podziel się swoimi planami w sekcji komentarzy!

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...