Trwa nabór na miejskie stypendia sportowe 2024

0

Ruszył nabór na miejskie stypendia sportowe 2024. Co zrobić, aby je dostać?

Stypendium sportowe 2024 w Jaworznie może zostać przyznane zawodnikowi, który osiągnął wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym, w dyscyplinach indywidualnych i zespołowych, zaliczanych do programu igrzysk olimpijskich. Przede wszystkim jednak musi być członkiem klubu sportowego mającego swoją siedzibę w Jaworznie. Żeby jednak móc liczyć na to finansowe wsparcie, zawodnik musi legitymować się pewnymi osiągnięciami.

W sportach indywidualnych jest to zajęcie miejsca od pierwszego do dziesiątego w klasyfikacji na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Akademickich Mistrzostwach Świata, Pucharach Świata lub zajęcie od pierwszego do piątego miejsca w klasyfikacji na Uniwersjadach, Mistrzostwach Europy, oraz Mistrzostwach Polski.

Natomiast w sportach zespołowych legitymować się trzeba kwalifikacją do kadry pierwszego zespołu reprezentującego klub w oficjalnych rozgrywkach ligowych ekstraklasy, I lub II ligi o zasięgu ogólnopolskim.

Ponadto międzynarodowe i krajowe sukcesy sportowe powinny być udokumentowane przez polski związek sportowy, który ma wyłączne prawo do organizowania i prowadzenia współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski oraz o Puchar Polski w danym sporcie,
powoływania kadry narodowej oraz przygotowania jej do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich, igrzysk głuchych, mistrzostw świata lub mistrzostw europy.

Wnioski o przyznanie stypendium sportowego przyjmowane są przez kancelarię Urzędu Miejskiego w Jaworznie do 31 grudnia 2023 roku.

Regulamin przyznawania Stypendium Sportowego Miasta Jaworzna dostępny jest na stronie urzędu miejskiego.

źródło: UM Jaworzno

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki