sobota, 24 lutego, 2024

70-latek zgubił się w lesie. Osłabiony, nie miał siły dalej iść. Policja odnalazła go zmarzniętego w śniegu

Strona głównaNa sygnale70-latek zgubił się w lesie. Osłabiony, nie miał siły dalej iść. Policja...

70-latek zgubił się w lesie. Osłabiony, nie miał siły dalej iść. Policja odnalazła go zmarzniętego w śniegu

- Advertisement -

W zimny piątkowy poranek, mieszkaniec Jaworzna, 70-letni mężczyzna, wyszedł z domu i nie wrócił. Bez telefonu, dokumentów ani żadnych przedmiotów osobistych, senior stracił orientację w terenie. Niepokojący brak kontaktu z rodziną skłonił syna do zgłoszenia zaginięcia.

–  W ubiegły piątek do jaworznickiej komendy stawił się zaniepokojony mężczyzna, aby zgłosić zaginięcie swojego 70-letniego ojca – mieszkańca Jaworzna. Mężczyzna wyszedł z domu o 9.00, nie zabierając ze sobą żadnych rzeczy i nie powrócił do mieszkania oraz nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną. Syn, obawiając się o życie i zdrowie swojego ojca, powiadomił mundurowych, że ojciec posiada różnego rodzaju schorzenia zdrowotne, jest z nim utrudniony kontakt i ma problemy z poruszaniem się.- informuje KMP Jaworzno.

Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalizmowi policjantów, 70-latek otrzymał niezbędną pomoc medyczną. Z objawami hipotermii został przewieziony do szpitala, gdzie jego życiu i zdrowiu już nic nie zagraża.

Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne i długi czas przebywania seniora poza domem, policjanci natychmiast po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu mężczyzny zaczęli go szukać. Po około godzinie sprawdzania terenu, odnaleźli siedzącego w śniegu 70-latka w lesie. Senior był wyziębiony, nie mógł stać na własnych nogach i nie potrafił sprecyzować, gdzie się znajduje. Jak powiedział policjantom, nie wiedział gdzie iść. Policjanci zapewnili mu opiekę aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego. 70-latek z objawami hipotermii trafił do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. – dodają policjanci.

Przypadek ten stanowi ważne przypomnienie o konieczności zwracania uwagi na osoby starsze i narażone na niebezpieczeństwo w okresie zimowym. Policja apeluje o nieignorowanie osób, które wydają się być zagubione, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych. Nasza czujność i gotowość do informowania służb ratunkowych mogą uratować życie.

- Advertisment -

Jaworzno mało znane – Kto czy co?

W  odcinku "Jaworzno mało znane - Kto czy co?" po raz kolejny wybieramy się do jaworznickiej Szczakowej i jeszcze raz pochylamy się nad kwestią...

Narciarskie Mistrzostwa Szkół Miasta Jaworzna w Slalomie Gigancie

Narciarskie Mistrzostwa Szkół Miasta Jaworzna w Istebnej odbyły się 21 lutego. Wydarzenie to zgromadziło uczniów i nauczycieli jaworznickich szkół, którzy rywalizowali w konkurencji SLALOM...

Adela Niciarz nominowana w plebiscycie Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2023 w Jaworznie

Trwa głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca Roku w Jaworznie. Adela Niciarz to kolejna nominowana do tytułu za rok 2023. Jeżeli to Adela Niciarz ma zostać najpopularniejszym sportowcem...