sobota, 24 lutego, 2024

Bednarek doniósł na Bochenka. Prokuratura nie podjęła działań

Strona głównaŻycie miastaBednarek doniósł na Bochenka. Prokuratura nie podjęła działań

Bednarek doniósł na Bochenka. Prokuratura nie podjęła działań

- Advertisement -

Po zawiadomieniu prokuratury, które złożył Paweł Bednarek w sprawie wpisu internetowego radnego Macieja Bochenka, prokuratura zamknęła sprawę.

O sprawie pisaliśmy tutaj: https://jaw.pl/2023/11/pawel-bednarek-donosi-do-prokuratury-na-Pacieja-bochenka/

MZDiM nie ukrywa swojej radości. Nie wiadomo jednak z czego się cieszy.

Z radością przyjmujemy stwierdzenie Prokuratury- w związku z (przedmiotowym przyp. red.) wpisem- o odmowie wszczęcia postępowania. W świetle poniższego fragmentu uzasadnienia wynika bowiem, że Pan Radny niczym konkretnym – w przeciwieństwie do składanych „deklaracji internetowych” – wartym do złożenia jako zawiadomienia o przestępstwie nie dysponuje – czytamy na profilu MZDiM Jaworzno.

Paweł Bednarek – „szeryf” internetu

Z czego jest ta radość, staraliśmy się zapytać dyrektora Pawła Bednarka na sesji. Ten z zadowoleniem twierdzi, że stoi na straży prawa i że będzie zgłaszał każdy przypadek, w którym wskazywane są nieprawidłowości.

Maciej Bochenek na nasze pytanie dotyczące rozpytania na policji poinformował, że podczas rozpytania ujawnił korespondencję Regionalnej Izby Obrachunkowej, która zleciła kontrole w MZDiM. Ma to szerszy związek z zawiadomieniem dotyczącym nieprawidłowości w działalności drogowców oraz z fałszowaniem podpisu radnej Barbary Sikory.

Ta sprawa zapewne będzie miała dalsze konsekwencję, ale już nie dla radnego Bochenka, ale dla MZDiM, o czym zapewne poinformuje RIO po przeprowadzonej kontroli.

W naszej opinii Paweł Bednarek się cieszy, bo przez jego akcję uruchomił niepotrzebnie aparat ścigania, który — chcąc nie chcąc — uprzykrzył życie Bochenkowi. Naszym zdaniem to doprowadziło do straty czasu dla Macieja Bochenka, funkcjonariuszy policji oraz prokuratora.

 

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Pan Bednarek zwiera szeregi, sztandary wznosi w górę! Jak to szło Panie Bednarek? Niedługo będzie 20 lat…
    Niektórzy pracownicy MZDiM pamiętają jeszcze herb z pięknym złotym lwem i trzema koronami, który dumnie wisiał w pana starym biurze, zaraz za drzwiami, po prawej stronie. Niektórzy pana ludzie być może mają nawet zdjęcia. Wszak nic w przyrodzie nie ginie.
    Czasami warto dać sobie na wstrzymanie panie Bednarek, bo wiadomo od czego gorsza jest nadgorliwość, ale to właśnie to drugie może pociągnąć w dół.
    tik-tak tik-tak…

- Advertisment -

Jaworzno mało znane – Kto czy co?

W  odcinku "Jaworzno mało znane - Kto czy co?" po raz kolejny wybieramy się do jaworznickiej Szczakowej i jeszcze raz pochylamy się nad kwestią...

Narciarskie Mistrzostwa Szkół Miasta Jaworzna w Slalomie Gigancie

Narciarskie Mistrzostwa Szkół Miasta Jaworzna w Istebnej odbyły się 21 lutego. Wydarzenie to zgromadziło uczniów i nauczycieli jaworznickich szkół, którzy rywalizowali w konkurencji SLALOM...

Adela Niciarz nominowana w plebiscycie Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2023 w Jaworznie

Trwa głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca Roku w Jaworznie. Adela Niciarz to kolejna nominowana do tytułu za rok 2023. Jeżeli to Adela Niciarz ma zostać najpopularniejszym sportowcem...