2. Miejski Zimowy Rajd Nordic Walking

0

24 lutego w Jaworznie odbędzie się druga edycja Miejskiego Zimowego Rajdu Nordic Walking.

Rajd zgromadzi 200 entuzjastów nordic walking. Trasa to około 8-kilometrowa pętla, wiodąca przez leśne ścieżki i malowniczą dolinę Żabnika. Wydarzenie ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku oraz integrację społeczną mieszkańców różnych grup wiekowych, bez elementu sportowej rywalizacji.

Start zaplanowano na 10.00, z biurem zawodów oraz początkiem i końcem trasy przy ul. Zdrojowej w Jaworznie Ciężkowicach. Organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, a współorganizatorem Urząd Miejski w Jaworznie.

Rejestracja uczestników ruszyła 5 lutego na stronie zgloszenia.mckis.jaworzno.pl, a będzie trwać do momentu wyczerpania miejsc lub do 22 lutego. Istnieje również możliwość zapisu w dniu rajdu, jeżeli pozostaną wolne miejsca.

Od 8.30 w dniu rajdu uczestnicy mogą potwierdzać swoje przybycie i odbierać numery startowe. Około 9.50 zaplanowano rozgrzewkę z instruktorem nordic salking, która wprowadzi uczestników w nastrój przed startem o 10.00.

W rajdzie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Niepełnoletni uczestnicy wymagają zgody rodzica lub opiekuna prawnego, którą należy dostarczyć do biura zawodów lub przynieść oświadczenie na miejsce startu. Weryfikacja uczestników jest obowiązkowa, a udział w rajdzie uzależniony od podpisania listy startowej. Na mecie każdy uczestnik otrzyma medal pamiątkowy, a po rajdzie odbędzie się konkurs i serwowane będą ciepłe posiłki.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki