sobota, 24 lutego, 2024

Karnawałowy Bal Maskowy dla Seniorów

Strona głównaŻycie miastaKarnawałowy Bal Maskowy dla Seniorów

Karnawałowy Bal Maskowy dla Seniorów

- Advertisement -

Jaworzniccy seniorzy zostali zaproszeni przez MCKiS na Karnawałowy Bal Maskowy. Ta miła potańcówka lub jak kto woli jednak bal dział się w dniu apetycznym – w Tłusty Czwartek 8 lutego w hali organizatora.

Jaworzniccy seniorzy grzecznie i bez ociągania dali się zaprosić do tej zabawy. Tylko dodać, że 400 zaproszeń rozeszło się w 20 minut, jak podał organizator. Nie ma co udawać seniorzy bawili się wyśmienicie.

Pani Józefie podobało się wszystko, zwłaszcza „przebierańce, nieprzebierańce, a muzyka przepiękna” – uzasadniała.

Oczywista skoro bal okrzyknięto maskowym, należało się spodziewać przebrań różnorodnych. Seniorzy wykazali się nie lada wyobraźnią i popisali się przebraniami, a każde z uzasadnieniem.

– Pani Kazia przebrała się za Złotą Lady, „a ile w tym prawdy” – się zastanawiała. Przebranie pani Marii to Dama Pik. – Czyli Karciana Dama – uzasadnia – która jest prawie najważniejsza w kartach. Pomysł zrodził się dlatego, ponieważ uwielbiam grać w karty, więc postanowiłam się tak zaprezentować. Pani Ela przebrała się za Magdę Gessler. – Bo ona taka dziwaczka, więc ja też się tak wydziwaczyłam – mówi pani Ela.

Wprawdzie jak zapowiedziano nie był to bal do białego rana a i strzemiennego nie podano, to bal należy uznać za udany. Tańce w rytm muzyki, układy nawet skomplikowane. Szanowni Seniorzy brawo!

- Advertisment -

Jaworzno mało znane – Kto czy co?

W  odcinku "Jaworzno mało znane - Kto czy co?" po raz kolejny wybieramy się do jaworznickiej Szczakowej i jeszcze raz pochylamy się nad kwestią...

Narciarskie Mistrzostwa Szkół Miasta Jaworzna w Slalomie Gigancie

Narciarskie Mistrzostwa Szkół Miasta Jaworzna w Istebnej odbyły się 21 lutego. Wydarzenie to zgromadziło uczniów i nauczycieli jaworznickich szkół, którzy rywalizowali w konkurencji SLALOM...

Adela Niciarz nominowana w plebiscycie Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2023 w Jaworznie

Trwa głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca Roku w Jaworznie. Adela Niciarz to kolejna nominowana do tytułu za rok 2023. Jeżeli to Adela Niciarz ma zostać najpopularniejszym sportowcem...