„Piątka” dla kobiet – trwają zapisy na imprezę biegowo-chodziarską

0

9 marca w Jaworznie odbędzie się trzecia edycja „Piątki” dla Kobiet, dedykowanego wyłącznie paniom wydarzenia sportowego.

Impreza odbędzie się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet, oferuje możliwość udziału w zawodach biegowych na dystansie 5 km lub rekreacyjnym nordic walking na tej samej odległości, rozgrywanych w malowniczym otoczeniu zalewu.

Udział w zawodach biegowych jest bezpłatny i ograniczony do 150 uczestniczek, które mogą rejestrować się elektronicznie przez strony internetowe www.mckis.jaworzno.pl oraz www.timing4u.pl najpóźniej do 3 marca. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 16 lat, a osoby niepełnoletnie wymagają pisemnej zgody rodziców. Bieg będzie cechował się elementami rywalizacji sportowej, z podziałem na klasyfikacje ogólną i wiekowe: K16 dla kobiet w wieku 16-35 lat, K36 dla wieku 36-49 lat oraz K50 dla pań mających 50 lat i więcej.

Każda z uczestniczek biegu zostanie uhonorowana pamiątkowym medalem.

Marsz nordic walking rozpocznie się 5 minut po biegu i ma charakter rekreacyjny. Udział w nim również jest darmowy, z limitem miejsc do 100. Wymagane jest posiadanie własnych kijków do nordic walking. Uczestniczki niepełnoletnie muszą przedstawić zgodę rodziców na udział. Wszystkie osoby, które ukończą marsz, otrzymają medal pamiątkowy. Rejestracja na marsz odbywa się przez te same strony co bieg i trwa również do 3 marca.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki