sobota, 20 kwietnia, 2024

Porozmawiajmy o Jaworznie – spotkanie w Jeleniu

Strona głównaPorozmawiajmy o JaworzniePorozmawiajmy o Jaworznie - spotkanie w Jeleniu

Porozmawiajmy o Jaworznie – spotkanie w Jeleniu

- Advertisement -

Mieszkańcy dzielnicy Jeleń zgromadzili się na spotkaniu „Porozmawiajmy o Jaworznie” organizowanym przez Michała Kirkera. Przyszli, aby przedstawić listę problemów, z którymi borykają się na co dzień.

Jednym z głównych zagadnień jest służba zdrowia – choć w dzielnicy znajduje się przychodnia, brakuje w niej pracowników medycznych. Nie ma również apteki.

Kolejnym palącym problemem jest komunikacja miejska, szczególnie synchronizacja rozkładu jazdy autobusów z godzinami zakończenia lekcji w szkołach w Jeleniu. Autobusy często odjeżdżają tuż przed zakończeniem zajęć szkolnych, co utrudnia uczniom powrót do domów. Mieszkańcy proponują też, aby ostatnie kursy do Jelenia były trasowane przez Okrągle Skrzyżowanie, co byłoby dużym udogodnieniem dla mieszkańców tamtej okolicy.

Bezpieczeństwo na drogach to kolejny ważny aspekt. Na Skrzyżowaniu Karwety Okrągle dochodzi do licznych wypadków. Mieszkańcy sugerują budowę ronda lub instalację sygnalizacji świetlnej żeby poprawić bezpieczeństwo. Istnieje również zapotrzebowanie na budowę poboczy na odcinku od Sulińskiego do Górki, co zwiększyłoby komfort mieszkańców.

Mieszkańcy zmagają się także z hałasem powodowanym przez bliskość autostrady. Z tym problemem walczą od lat, domagając się instalacji ekranów akustycznych – bezskutecznie.

Spotkanie mieszkańców Jelenia ujawniło silną potrzebę dialogu i chęć współpracy z lokalnymi władzami. Na spotkaniu byli również obecni przedstawiciele Jaworznickiego Forum Mieszkańców. 

Zgromadzenie tak wielu mieszkańców, w tym byłych pracowników Zespołu Lecznictwa Otwartego, byłych pracowników domu kultury oraz przedstawicieli Jaworznickiego Forum Mieszkańców, podkreśla wagę i pilność omawianych kwestii. Dzielnica Jeleń, mimo swojej odległości od centrum, wyraźnie domaga się uwagi i wsparcia, aby poprawić jakość życia swoich mieszkańców.

Materiał KKW Koalicja Obywatelska

Michał Kirker zaprasza mieszkańców na spotkanie na Osiedlu Stałym

 

- Advertisment -

Sądowa epopeja Sebastian Kusia. Wyrok coraz bliżej. Może zapaść 24. kwietnia

Przed Sądem Rejonowym w Chrzanowie od prawie 5 lat trwa proces Sebastiana Kusia, podejrzanego o przyjmowanie łapówek, kiedy to pracował na stanowisku naczelnika biura...

Piątkowe pikniki cieszyły się sporym zainteresowaniem

Pomimo chłodu, aż dwa pikniki odbyły się w tym samym czasie w Jaworznie. Jeden zorganizowany jako „Dzień ziemi” pod płaszczką, drugi piknik na Osiedlu...

Fabryka hejtu na finale kampanii. Przekroczono granice kultury

Kampania wyborcza w Jaworznie weszła w decydującą fazę. Kandydaci na urząd prezydenta dwoją się i troją, żeby przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Ich działania...