piątek, 12 kwietnia, 2024

Spotkanie w Centrum z Michałem Kirkerem – relacja

Strona głównaPolitykaMichał KirkerSpotkanie w Centrum z Michałem Kirkerem - relacja

Spotkanie w Centrum z Michałem Kirkerem – relacja

- Advertisement -

Spotkanie dla mieszkańców organizowane w centrum miasta przez Michała Kirkera przyciągnęło wiele osób, a dyskusja była burzliwa.

Mieszkańcy, którzy zgromadzili się w sali dawnej Restauracji Trzy Bramy, głośno skarżyli się na trudności codziennego poruszania się po mieście. Zmagają się między innymi z wąskimi drogami, brakiem miejsc parkingowych, złym skomunikowaniem z innymi miastami, brakiem pobocza, itp.

Pojawiło się dużo emocji i głosów frustracji takim stanem. Wielu z nich podkreślało, jak te niedogodności wpływają na ich życie zawodowe i osobiste, powodując opóźnienia, stres oraz zmniejszając ogólną jakość życia. Największą potrzebą mieszkańców Jaworzna jest wysłuchanie ich problemów i zapewnienie podstawowych rzeczy, jakie są zadaniami gminy.

Podczas spotkania, Michał Kirker podkreślił znaczenie otwartej komunikacji między mieszkańcami, a władzami miasta. Według niego najważniejszym zadaniem władz jest wysłuchanie problemów mieszkańców i wspólne szukanie skutecznych rozwiązań.

Spotkanie to stało się sceną dla mieszkańców, aby nie tylko wyrazić swoje frustracje, ale również zasugerować potencjalne ścieżki rozwiązania problemów, jak rozbudowa parkingów, poprawa kontaktu z Urzędem Miasta, skoordynowanie linii autobusowych łączących centrum z dworcem PKP, a także postawienie szlabanu na ul. Słowackiego.

Jaworzno stoi przed wyzwaniem dostosowania swojej infrastruktury do rosnących potrzeb mieszkańców. Spotkanie zorganizowane przez Michała Kirkera było już 10 z cyklu „Porozmawiajmy o Jaworznie” i  uwydatniło potrzebę szybkiego i zdecydowanego działania w celu poprawy jakości życia w mieście.

Materiał KKW Koalicja Obywatelska.

2 KOMENTARZE

  1. Mieszkańcy odcinka ul. Słowackiego przy rynku proponowali postawienie szlabanu aby ograniczyć parkowanie samochodów ze względu na uciążliwości, które powodują. Jednak lepszym rozwiązaniem byłoby odpowiednie oznakowanie ograniczeń i egzekwowanie ich.

- Advertisment -

Czy nawierzchnia na ulicy Kalinowej na pewno jest naprawiona?

Na ulicy Kalinowej parę dni temu zapadła się nawierzchnia i powstała dość głęboka dziura. Mimo że została już zasypana, to jeden z mieszkańców zwraca...

Inicjatywy na ostatniej prostej kampanii wyborczej

Kampania wyborcza staje się coraz bardziej intensywna, do II tury wyborów o urząd prezydenta miasta pozostał trochę ponad tydzień. Dwóch kandydatów wychodzi z różnymi...

Problemy z cenami ogrzewania w Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik”

Mieszkańcy lokali pod nadzorem Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” dostają rozliczenia z dużymi sumami niedopłaty za ogrzewanie. Jak w praktyce wygląda cała sprawa? Do lokatorów dotarły rozliczenia...