piątek, 24 maja, 2024

Akcja ,, Prędkość”. Zwiększone kontrole prędkości na drogach

Strona głównaNa sygnalePolicjaAkcja ,, Prędkość”. Zwiększone kontrole prędkości na drogach

Akcja ,, Prędkość”. Zwiększone kontrole prędkości na drogach

- Advertisement -

Dzisiaj od wczesnych godziny porannych policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie kontrolują prędkość kierowców na drogach. Działania mają związek z ogólnopolską akcją ,,Prędkość”, która ma wyegzekwować przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie od wczesnych godzin porannych kontrolują na jaworznickich drogach prędkość. Działania wykonywane są w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Prędkość”.

Ma to wyegzekwować od kierowców, poruszanie się po drodze przestrzegając obowiązujących ograniczeń prędkości. Celem tych działań jest niezmniejszenie liczby wypadków drogowych, których najczęstsza przyczyna jest właśnie prędkość.

Kontrole będą odbywać się szczególnie w tych miejscach, w których najczęściej dochodzi do kolizji i wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.

Policjanci apelują również o rozwagę podczas prowadzenia pojazdów. Prędkość nie należy dostosowywać wyłącznie do znaków drogowych, ale również do panujących na drodze warunków. Najwięcej wypadków śmiertelnych powoduje właśnie prędkość.

Dzisiejsze kontrole mają charakter międzynarodowy. Koordynowane są przez ROADPOL, czyli Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego.

Źródło: KMP Jaworzno

- Advertisment -

Piknik jaworznickiej szkoły muzycznej

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Jaworznie zorganizowała bardzo udany piknik w GEOsferze. Na to miłe muzyczne wydarzenie zaproszono w czwartek 23 maja. Działo...

Nowa odmiana ogromnych kleszczy typu Hyalomma atakuje ludzi i zwierzęta

Groźna odmiana kleszczy typu Hyalomma zagraża ludziom i zwierzętom - ostrzega lekarz weterynarii. Lekarz weterynarii przestrzega przed kleszczami, sezon jest w nie wyjątkowo obfity. Również...

Kobietę z urazem kręgosłupa zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał kobietę do szpitala. Lądowanie wykonał w Ciężkowicach w dniu 23 maja. Zdarzenie miało miejsce 23 maja w godzinach wieczornych. Jak...