piątek, 12 kwietnia, 2024

Krótkie wprowadzenie do obsługi Tesli

Strona głównaInformator / Materiały zewnętrzneKrótkie wprowadzenie do obsługi Tesli

Krótkie wprowadzenie do obsługi Tesli

- Advertisement -

Auta Tesli różnią się nieco od typowych znanych nam samochodów spalinowych. W spaliniakach do których jesteśmy przyzwyczajeni od wielu wielu lat mamy tradycyjnie, mnóstwo przełączników przycisków, guzików, które wykorzystywane są do tego, aby sterować różnymi ustawieniami naszego samochodu.

Jeśli chodzi o samochody Tesli sprawa wygląda zupełnie inaczej. Auta te zostały pomyślane tak, aby były bardzo minimalistyczne w swoim wystroju, a całe centrum sterowania samochodem umieszczone jest centralnie w formie dużego ciekłokrystalicznego ekranu dotykowego.

Ekran główny to centrum dowodzenia:

To właśnie tutaj na głównym ekranie, mamy wszystko co niezbędne, aby sterować naszą elektryczną Teslą.

12 zakładek umiejscowionych jedna pod drugą, dotyczy pedałów i układu kierowniczego, ładowania, autopilota, blokad bezpieczeństwa, ustawienia świateł, ustawienia wyświetlacza, przebytych podróży, nawigacji, bezpieczeństwa, serwisu, oraz oprogramowania, które posiadamy w aucie lub możemy ściągnąć jako aktualizację. Uff, sporo tego!

Oczywiście po kliknięciu w każdą zakładkę rozwija nam się dodatkowe menu, w którym mamy mnóstwo różnego rodzaju ustawień. Wszystkie ustawienia możemy dostosować do swojej wygody i komfortu jazdy. Mamy więc ustawienia, które zapewniają bezpieczeństwo: jak pozycja za kierownicą, czy ustawienie lusterek zewnętrznych, siła regeneracji hamowania i tym podobne.

Mamy zakładki czysto informacyjny np. dotyczące naszych podróży, które odbyliśmy naszą Teslą. Możemy z nich wyczytać, jakie było zużycie energii, ile kilometrów przejechaliśmy oraz sprawdzić, jaki obecnie przebieg ma nasze auto.

Mamy bardzo ważną zakładkę dotyczącą bezpieczeństwa. Możemy tu ustawić Tryb Strażnika, tzw. Sentry Mode, który będzie rejestrował niebezpieczne zjawiska zachodzące wokół naszego samochodu. Możemy ustawić sobie zabezpieczenie w postaci czterocyfrowego kodu pin, bez którego nie będziemy mogli ruszyć w drogę naszą Teslą, możemy wreszcie zezwolić na jazdę bez kluczyka, możemy również zabezpieczyć nasz schowek wyżej wspomnianym pinem. Opcji jest naprawdę sporo. Ustawiamy je raz i zapominamy o temacie. Auto wszystko zapamięta.

Wszystkie te informacje oraz ustawienia o których wspomniałem + dodatkowo mnóstwo innych znajdują się właśnie na głównym ekranie auta w jednym miejscu. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ wystarczy stworzyć swój Profil Kierowcy a następnie poustawiać wszystko pod nasze wymagania. Później, kiedy będziemy wsiadać do auta, wybieramy tylko profil kierowcy, jeżeli jest ich więcej niż jeden i auto dostosuję wszystko tak jak to poustawialiśmy wcześniej. Nie musimy niczego poprawiać.

Jeśli jednak obsługa Was przerośnie zerknijcie na https://otoev.pl/ gdzie specjaliści i posiadacze tych aut na pewno Wam pomogą.

Ekran główny to nie wszystko:

Bardzo ważnym aspektem jest również bardzo zaawansowana aplikacja mobilna.

Wystarczy ściągnąć ją na swój telefon ze sklepu Apple lub Google, po czym zarejestrować w aplikacji swoje konto Tesli wpisując login i hasło.

Od tego momentu mamy pełny dostęp do naszego pojazdu, możemy robić wiele rzeczy w naszej aplikacji mobilnej tak, jakbyśmy klikali bezpośrednio w ekran główny samochodu.

Możemy np. podczas zimowego poranka ustawić sobie temperaturę powiedzmy 21° wewnątrz pojazdu, po czym uruchomić ogrzewanie. Kiedy wyjdziemy po zjedzonym śniadaniu auto będzie czekało rozmrożone, ciepłe wewnątrz i gotowe do jazdy.

Oprogramowanie jest kluczowe:

W Tesli wszystko działa znakomicie, jeśli chodzi o soft. To trochę jak z telefonami od Apple. Firma robi telefony ale i dedykowane do nich oprogramowanie. Dzięki temu wszystko działa lepiej, płynniej i szybciej niż u konkurencji.

W Tesli mamy bliźniaczą sytuację. Firma stworzyła zarówno auta, jak i oprogramowanie nimi zarządzające i sterujące. Dzięki temu całość działa dużo lepiej, szybciej i płynniej niż w konkurencyjnych markach produkujących auta na prąd.

W rezultacie, doświadczając jazdy Teslą, nie tylko doświadczamy rewolucyjnej technologii elektrycznej napędu, ale również wchodzimy w świat zaawansowanych rozwiązań z zakresu interfejsu użytkownika i oprogramowania. Ekran główny stanowi centrum dowodzenia, które umożliwia nam pełną kontrolę nad naszym pojazdem w sposób wyjątkowo prosty i intuicyjny. Minimalistyczny design wnętrza pojazdu sprawia, że cała uwaga skupia się na drodze i jazdzie, zamiast na przyciskach i przełącznikach.

Jednak to, co czyni doświadczenie z Teslą jeszcze bardziej kompleksowym, to zaawansowana aplikacja mobilna, która przenosi kontrolę nad pojazdem na nasze urządzenie mobilne. Dzięki niej możemy zarządzać różnymi funkcjami auta z dowolnego miejsca, co daje nam nie tylko wygodę, ale także elastyczność w dostosowywaniu pojazdu do naszych potrzeb i preferencji.

Wszystko to osadzone jest na solidnym fundamencie oprogramowania, które zostało zaprojektowane specjalnie pod kątem samochodów elektrycznych Tesli. To połączenie sprzętu i oprogramowania sprawia, że ​​doświadczenie jazdy Teslą jest nie tylko wyjątkowe, ale również efektywne i niezawodne. Dlatego też Tesla wyznacza nowy standard nie tylko dla samochodów elektrycznych, ale także dla branży motoryzacyjnej jako całości.

- Advertisment -

Czy nawierzchnia na ulicy Kalinowej na pewno jest naprawiona?

Na ulicy Kalinowej parę dni temu zapadła się nawierzchnia i powstała dość głęboka dziura. Mimo że została już zasypana, to jeden z mieszkańców zwraca...

Inicjatywy na ostatniej prostej kampanii wyborczej

Kampania wyborcza staje się coraz bardziej intensywna, do II tury wyborów o urząd prezydenta miasta pozostał trochę ponad tydzień. Dwóch kandydatów wychodzi z różnymi...

Problemy z cenami ogrzewania w Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik”

Mieszkańcy lokali pod nadzorem Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” dostają rozliczenia z dużymi sumami niedopłaty za ogrzewanie. Jak w praktyce wygląda cała sprawa? Do lokatorów dotarły rozliczenia...