Polityka redakcyjna

Fundamentem działalności Wydawnictwa GM sp. z o.o. zwanego dalej Wydawnictwem jest wydawanie gazet lokalnych na terenie Jaworzna, Mysłowic, Imielina i Chełmu Śląskiego oraz wydawanie portali społecznościowych. Wydawnictwo organizuje we własnym zakresie zespoły redakcyjne dla każdego z Mediów, dla których ich misja wyraża się w następujących słowach:

„Aby nasze miasto było lepsze”

W związku z tym budujemy długoterminowe relacje zarówno z naszymi czytelnikami, jak i naszymi partnerami biznesowymi, organizacjami społecznymi czy organami lokalnej władzy, aby działać spójnie i uczciwie zarówno w obszarze pracy dziennikarskiej, jak i obszarze komercyjnym.

Oto zestaw zasad, według których pracujemy i procedury, których przestrzegamy:

  • Przedstawiamy rzeczy rzetelnie i bezstronnie.

  • Uczciwie i profesjonalnie służymy naszym czytelnikom i partnerom biznesowym.

  • Jeśli otrzymujemy odpowiedź lub uzupełnienie po publikacji, aktualizujemy artykuł lub przygotowujemy nowy.

  • Zawsze wskazujemy źródło informacji, poza przypadkami wymienionymi w Polityce dotyczącej sygnalistów. LINK

  • Wyznajemy zasadę uczciwości i przejrzystości w kontaktach z czytelnikami, partnerami biznesowymi czy reklamodawcami.

  • Wyznajemy zasadę równości wobec płci, rasy i orientacji seksualnej.

  • Nie „poprawiamy” informacji o liczbie naszych czytelników. Ruch na naszych stronach jest weryfikowany przez firmy zewnętrzne.

Z Polityką redakcyjną ściśle wiąże się Polityka komentarzy, którą prezentujemy poniżej:

Polityka komentarzy

Mamy nadzieję, że przeglądając nasze gazety czy portale społecznościowe nasi Czytelnicy nie tylko poczują komfort konsumowania treści, ale też będą chcieli je zrecenzować – biorąc udział w dyskusjach poprzez pisanie stosownych komentarzy oraz podsuwanie swoich ciekawych pomysłów.

Jednakowoż chcemy wyraźnie podkreślić, że nie będzie nam po drozdze z osobami, które nie mają szacunku dla innych, obrażając ich w niewybrednych słowach. Takie działanie mocno zniechęca do udziału w dyskusji innych Czytelników, którzy zamierzają kulturalnie wyrazić swoje poglądy.

Jest wiele miejsc w sieci, gdzie można w ten sposób „dyskutować”. U nas chcemy tego zdecydowanie uniknąć. Wraz z rosnącą oglądalnością, uznaliśmy, że to najlepszy moment, by o tym powiedzieć.

Przygotowaliśmy zatem kilka podstawowych reguł, które przyjęliśmy jako naszą politykę w stosunku do osób, zamieszczających komentarze na naszych łamach:

1. Szacunek.

Wzajemny szacunek dla wszystkich ludzi to wartość nadrzędna i nasza reguła numer jeden. Jeśli nie potrafisz szanować rozmówcy, szczególnie w przypadku, gdy się z nim nie zgadzasz, nie bierz udziału w dyskusji .

2. Nasz dom, nasze reguły

Kasowanie komentarzy i banowanie można nazywać „cenzurowaniem”, ale pamiętaj jednak, że to redakcja decyduje, co jest, a co nie jest właściwe dla naszego serwisu. Jeśli w danym przypadku uważamy, że komentarze nie idą w dobrym kierunku, naszym przywilejem jest możliwość ingerencji.

3. Język

Będzie fajnie, jak będziesz posługiwał się poprawną polszczyzną, ale przecież i my jesteśmy omylni. Jeśli jednak w swoich wypowiedziach będziesz używał wulgaryzmów, atakując innych rozmówców, otrzymasz natychmiastowego bana. Podobnie wszelkie wypowiedzi niezgodne z prawem będą usuwane.

4. Trollowanie

Jeśli w naszej ocenie celowo prowokujesz innych rozmówców, Twoje komentarze mogą zostać skasowane.

5. Narzekanie

Jeśli nie masz nic do powiedzenia w danym temacie – oprócz tego, że nasz materiał Ci się nie podoba, prosimy o powstrzymanie się od komentowania. Zaoszczędzisz czas swój i pozostałych Czytelników.

6. Spam i piractwo

Jeśli pozostawiasz komentarz, by promować produkty lub usługi firm trzecich, zostanie on skasowany. Dopuszczamy umieszczanie linków do ciekawych materiałów czy artykułów innych stron internetowych – o ile są to rzeczy związane z toczącą się dyskusją.

Nie popieramy piractwa w żadnej postaci. Posty z tego rodzaju treścią będą kasowane.

7. Zamykanie tematów

Większość z tematów jest automatycznie zamykana minimum po 30 dniach. Niemniej, jeśli w naszej ocenie dyskusja wymknie się spod kontroli, zamkniemy temat i możliwość dalszego komentowania.

8. Zachowaj dystans

Codziennie dociera do nas sporo nieprzyjemnych i smutnych informacji, dlatego chcemy, by na naszych portalach pogadać w sposób zarówno zabawny, jak i konstruktywny.