
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie we współpracy ze Strażą Ochrony Kolei aktywnie włączyli się w działania w ramach międzynarodowej inicjatywy „Rail Action Week” (RAW). To przedsięwzięcie organizowane jest przez stowarzyszenie UE-Railpol, skupiające europejskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na terenach kolejowych.
Celem akcji, prowadzonej od 22 do 25 września, jest poprawa bezpieczeństwa na torowiskach, przejazdach i dworcach kolejowych. W Polsce, oprócz Straży Ochrony Kolei, w działania zaangażowani są również policjanci oraz funkcjonariusze Straży Granicznej.
W Jaworznie mundurowi prowadzą kontrole m.in. na przejazdach kolejowych i w pociągach pasażerskich. Szczególną uwagę zwracają na przypadki przechodzenia przez tory w miejscach niedozwolonych, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w rejonie przejazdów, a także bezpieczeństwo przewozu materiałów niebezpiecznych. Monitorowane są również obiekty infrastruktury kolejowej, takie jak mosty, tunele czy wiadukty, które mają kluczowe znaczenie dla płynności ruchu.
Podczas działań funkcjonariusze reagują także na akty wandalizmu i kradzieże elementów infrastruktury. Jak podkreślają organizatorzy, akcja ma służyć nie tylko poprawie bezpieczeństwa, lecz również budowaniu świadomości wśród podróżnych i mieszkańców na temat zasad obowiązujących w rejonie linii kolejowych.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie