Kiedy potrzebne jest klejenie taśm przenośnikowych?

Kiedy potrzebne jest klejenie taśm przenośnikowych?

[obraz_1]

Firmy, które na co dzień korzystają z przenośników taśmowych, na pewno mierzą się z ich różnego rodzaju awariami. Te najczęściej powtarzające się to rozdarcia taśm przenośnikowych, czyli uszkodzenia mechaniczne spowodowane przedmiotami o ostrych krawędziach. W jaki sposób takie usterki są usuwane? Najczęściej stosowana metoda to oczywiście klejenie taśm przenośnikowych, czyli jedna z kilku metod ich wulkanizacji. Wykorzystując specjalne i szybko wiążące kleje, a także dodatkowe odcinki tego samego materiału, możliwe jest sprawne usunięcie uszkodzonych miejsc i zastąpienie ich nowymi elementami o takich samych wymiarach.

Czy wulkanizacja taśm przenośnikowych to dobre rozwiązanie?

[obraz_2]

Oczywiście, że tak. Taśmy przenośnikowe, mimo tego, że na większości osób sprawiają wrażenie bardzo solidnych, to jednak nie mają większych szans z ostrymi krawędziami dużych i ciężkich przedmiotów, które są na nich transportowane. Gdyby za każdym razem firma chciała wymieniać uszkodzone taśmy przenośnikowe na nowe, to związane z tym wydatki liczone byłyby w setkach tysiącach złotych. Tymczasem klejenie gumowych taśm przenośnikowych to znacznie tańsza i szybsza metoda, dająca równie dobre efekty jakościowe. Z tej metody usuwania usterek korzystają firmy na całym świecie, współpracując z różnego rodzaju serwisami. Część z nich świadczy swoje usługi w sposób mobilny, dojeżdżając do firmy klienta i na miejscu dokonując wulkanizacji taśm przenośnikowych. Ze względu na to, że w pewnych przypadkach wymaga to pracy na wysokości oraz w trudno dostępnych miejscach o ograniczonej przestrzeni, ważne jest, by współpracować z doświadczonymi wykonawcami.

Zastosowanie taśm przenośnikowych w górnictwie (i nie tylko)

[obraz_3]

Być może część naszych czytelników kojarzy serial dokumentalny Gorączka Złota, opowiadający o górnikach — poszukiwaczach złota na Alasce. W swojej pracy korzystali z różnego rodzaju urządzeń, w tym tzw. przesiewaczy, które oddzielały drobinki złota od ziemi i kamieni. W przypadku największych maszyn urobek był transportowany do przesiewacza długimi przenośnikami taśmowymi. One także ulegały awarii, najczęściej na skutek kontaktu z ciężkimi kamieniami. Konieczność szybkiej naprawy jest w tej branży czymś oczywistym, ponieważ niesprawny przenośnik taśmowy wstrzymuje prace, powodując straty finansowe w niewydobytym złocie, a w innych kopalniach także węglu. Łączenie gumowych taśm przenośnikowych metodą klejenia to sprawdzony sposób naprawy, stosowany na całym świecie.

 

agencja

Recent Posts

5. kolejka Jaworznickiej Ligi Szóstek Salos 2024

Za nami 5. seria zmagań w ramach rozgrywek JLS Salos 2024, co oznacza, że znajdujemy…

8 godzin ago

5 korzyści z dostaw kawy ziarnistej do biura

Współczesne biuro to nie tylko miejsce pracy, to przestrzeń, która zapewnia komfort i motywację do…

11 godzin ago

Co położyć zamiast płytek w kuchni na ścianę nad zlewem?

Ściana nad zlewem w kuchni jest dość newralgicznym miejscem. Obszar ten narażony jest na działanie…

11 godzin ago

Powerbanki reklamowe: Jak nowoczesne gadżety wpływają na wizerunek firmy?

Zwiększ rozpoznawalność dzięki nowoczesnym gadżetom reklamowym. Powerbanki z logo firmy to nie tylko praktyczne gadżety,…

11 godzin ago

Jak znaleźć i zatrudnić większą grupę pracowników na produkcję?

W dobie rosnącej konkurencji na globalnym rynku zdolność do szybkiego i efektywnego zwiększania zasobów ludzkich…

11 godzin ago

Pilates – w zdrowym ciele zdrowy duch

Aktywność fizyczna stała się w dzisiejszych czasach niezwykle popularna. Wynika to z faktu, że mamy…

11 godzin ago