Aż 727 zawodników wzięło udział w sobotnim 22. Międzynarodowym Biegu Ulicznym. Zwycięzcą jaworznickiej „piętnastki” został Kenijczyk Kipkorir Wycliffe Biwot. Na dystansie 15 km najlepsi jaworznianie to Norbert Jachymczyk i Paulina Gaj. W biegu na 9 km najlepsi jaworznianie to Mariusz Drabiński i Anna Styrkowiec.
Wyniki biegu na 15 km:
Open:
1 Biwot Wycliffe Kipkorir
2 Sitkovskiy Oleksandr
3 Mwangi Joel Maina
4 Dmytro Didovodiuk
5 Talam Benard Kipkorir
K16:
1 Kacser Zita
2 Nemchenko Marina
3 Olesia Didovodiuk
4 Gaj Paulina
5 Zielińska Malwina
K30:
1 Oigo Christine Moraa
2 Kipchoge Pamela Jemeli
3 Himutai Hellen Jepkosgei
4 Skalska Anna
5 Żakowiecka Barbara
K40:
1 Brych-Pająk Ewa
2 Yakimowich Natalia
3 Balicka Anna
4 Popławska Sonia
5 Dyrcz Anna
K50:
1 Wyleciał Dorota
2 Wojciechowska Danuta
3 Rozmus-Orczyk Anna
4 Kumor Renata
5 Niedzielczyk Jolanta
K60:
1 Ostrovska Mariya
2 Sikora Alicja
3 Jakubowska Renata
M16:
1 Szreniawa Paweł
2 Wójcik Paweł
3 Fudali Jakub
4 Kania Damian
5 Grabania Bartłomiej
M20:
1 Biwot Wycliffe Kipkorir
2 Chenikalo Olekjandr
3 Nawrot Paweł
4 Janusz Tomasz
5 Wolnik Mateusz
M30:
1 Sitkovskiy Oleksandr
2 Mwangi Joel Maina
3 Dmytro Didovodiuk
4 Talam Benard Kipkorir
5 Okseniuk Sergii
M40:
1 Starodubstev Viktor
2 Czaja Roman
3 Bulik Witold
4 Rzepka Bernard
5 Gleń Robert
M50:
1 Rohovoi Viktor
2 Witkowski Dariusz
3 Przewoźnik Marek
4 Strojny Andrzej
5 Guzy Andrzej
M60:
1 Macioł Andrzej
2 Sitek Tadeusz
3 Wymysło Andrzej
4 Sikora Stefan
5 Gaweł Bogdan
M70:
1 Leśniak Marian
2 Kraska Włodzimierz
3 Mikołajczyk Piotr
4 Legomiński Werner
5 Warszawski Włodzimierz
Klasyfikacja open jaworznian biegu na 15 km:
1 Jachymczyk Norbert
2 Ignacak Mariusz
3 Hetman Radosław
4 Głowacz Mateusz
5 Lackorzyński Olaf
Wyniki biegu na 9 km:
Open:
1 Jarco Dominik
2 Zielonka Robert
3 Bednarz Jakubowska
4 Pstraś Leszek
5 Knopek Bartłomiej
K16:
1 Kocój Marcelina
2 Obierzyńska Dominika
3 Gancarczyk Klaudia
4 Jarek Agata
5 Witkowska karolina
K30:
1 Kulpa-Czubak Małgorzata
2 Korkosz Anna
3 Zawisza-Wierzbicka Katarzyna
4 Prokopenko Agnieszka
5 Styrkowiec Anna
K40:
1 Sobczak Beata
2 Janic Anna
3 Graczek Monika
4 Przebinda Renata
5 Dawiec Gabriela
K50:
1 Kowina-Świderek Grażyna
2 Zuchowicz Elżbieta
3 Przybylska Dorota
K60:
1 Czyczylo Emilia
M16:
1 Stadler Maksymilian
M20:
1 Jarco Dominik
2 Drabiński Mariusz
3 Gazda Artur
4 Ignatowicz Dawid
5 Kastelik Szymon
M30:
1 Bednarz Jakub
2 Pstraś Leszek
3 Knopek Bartłomiej
4 Waluda Radosław
5 Sawicki Michał
M40:
1 Zielonka Robert
2 Wyrobiec Grzegorz
3 Porębski Marek
4 Skibicki Krzysztof
5 Godziszko Mariusz
M50:
1 Dudziak Ryszard
2 Rusek Paweł
3 Starzyk Jacek
4 Urban Marek
5 Mrożek Zbigniew
M60:
1 Ryś Wacław
2 Górski Jerzy
3 Witkowski Andrzej
4 Druzynski Mirosław
Klasyfikacja open jaworznian biegu na 9 km:
1 Drabiński Mariusz
2 Lech Miłosz
3 Wyrobiec Grzegorz
4 Mazurek Piotr
5 Bębenek Marcin
[vc_facebook]