środa, 1 maja, 2024

Moje bezpieczne (?) dziecko – kampania przeciw pedofilii i molestowaniu dzieci

Strona głównaEdukacjaMoje bezpieczne (?) dziecko - kampania przeciw pedofilii i molestowaniu dzieci

Moje bezpieczne (?) dziecko – kampania przeciw pedofilii i molestowaniu dzieci

- Advertisement -

Dzieci, które stały się ofiarami przemocy seksualnej, doznają krzywdy na całe życie – podkreślają specjaliści. Śląska policja i ośrodek Metis prowadzą kampanię „Moje bezpieczne (?) dziecko”, która ma pomagać rozpoznać zagrożenia i chronić dzieci przed czynami pedofilskimi.

Jak mam się zachować, gdy zauważę, że dziecku stała się krzywda? Gdzie mam szukać pomocy? Co mogę zrobić, żeby moje dziecko było bezpieczne? – te i inne pytania rodziców, opiekunów, pedagogów były inspiracją do podjęcia tematu najpoważniejszych zagrożeń bezpieczeństwa dzieci. Skala zagrożeń jest duża, a świadomość problemu wciąż zbyt mała.

Działania w ramach kampanii nastawione są na problematykę bezpieczeństwa dziecka w kontakcie z dorosłymi, w szczególności w obszarze wykorzystania seksualnego dzieci.

Autorami oraz realizatorami projektu jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym Metis w Katowicach.

Szkolenia kierowane są do nauczycieli, wychowawców, pedagogów pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Kampania ma zmobilizować środowiska skupione m.in. wokół edukacji, zdrowia oraz pomocy społecznej do większego wyczulenia na problem wykorzystania seksualnego dzieci.
Służy uświadomieniu, że takie zagrożenie istnieje, a jednocześnie uzmysławia, że mając odpowiednią wiedzę i narzędzia można przyczynić się do ograniczenia tego typu zdarzeń z udziałem dzieci.

[vc_facebook]

2 KOMENTARZE

  1. Proponuję zainteresować się panami niechętnymi do przebierania się w kabinach na basenie w Jaworznie. Wolą to robić przy innych chociaż wiedzą, że wśród facetów są też mali chłopcy. Może czują się jak w łaźni swojej firmy, może chodzi im o eksponowanie genitaliów przed nieletnimi lub panią sprzątającą podłogę. Nie wiem. Problem istnieje pomimo moich uwag w ich stronę, a jeden o mało strzała w ryja nie dostał gdy tak się przebierał przy moim dziecku. Może redakcja wyręczy Viasport w rozwiązaniu problemu.

  2. Amen! Ten sam problem jest w damskiej szatni.
    Viasport zupełnie ignoruje problem dzieci zmuszanych do oglądania striptizerow na basenie. Powinni zrobić szatnie dla rodziców z dziećmi. Albo wzywać policję do ludzi (i kobiet i mężczyzn) rozbierajacych się przed innymi. Widać monitoring w szatniach służy radości ochrony, zamiast reagować na obnażanie się w miejscach publicznych pewno cieszą się możliwością oglądania golizny męskiej i damskiej.
    W ogóle organizacja przebieralni jest archaiczna… Jak ktoś był na cywilizowanwj pływalni wie o czym piszę.

- Advertisment -

PKM Jaworzno – zmiana rozkładu jazdy 2 maja 2024

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie informuje o zmianie rozkładu jazdy autobusów przewoźnika 2 maja. 2 maja (czwartek) autobusy kursować będą według rozkładów jazdy na dni...

Miasto sprzedaje działki przy ulicy Jesionowej

Miasto Jaworzno oferuje na sprzedaż działki budowlane, które znajdują się przy ul. Jesionowej. Na sprzedaż są następujące działki: działka nr 3323 o powierzchni 675 m²...

Majówka w GEOsferze

GEOsfera zaprosiła na Majówkę. I nie jest to byle jaka Majówka – wydarzenie przygotowano na trzy dni, od 1 do 3 maja. Wszystko zaczęło...