REKLAMA

Sąsiedzkie waśnie w Jeleniu przybierają różne postacie. Mieszkaniec ulicy Dolnej, ma przekonanie, że gmina pochopnie wydzierżawiła skwerek na rogu ulic Dolnej i Zwycięstwa. Nowy dzierżawca przegrodził zwyczajową ścieżkę do przystanku autobusowego na ulicy Zwycięstwa. Teraz trzeba skwerek obchodzić.

Obchodzenie to raptem kilka metrów więcej, tyle wystarczy aby w Jeleniu Łęgu było o czym mówić.

Właściciel posesji graniczącej ze skwerkiem wydzierżawił od gminy przyległy skwerek. Płaci comiesięczna opłatę za jego użytkowanie. Dołączył go do swojej posesji.

Jedni sąsiedzi mówią że to bardzo dobrze. Bo wreszcie ktoś zajął się zaniedbanym terenem. Inni, chyba z zazdrości mówią, że to im się nie podoba.

Faktem jest, że taki skwerek musiałaby utrzymywać i pielęgnować gmina. Przez to, ponosić koszty, gdy teren jest wydzierżawiony kosztów nie ma – jest przychód. Innych chętnych na dzierżawę nie było.

UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.

[hana-flv-player video=”http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/39/7a.flv” height=”auto” description=”” player=”2″ autoload=”true” autoplay=”false” loop=”false” autorewind=”true” splashimage=”http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/39/7a.jpg” /]
- REKLAMA -

Zewnętrzne linki